EURO 2016

Euro 2016: panika w paryskiej strefie kibica. Wielu rannych

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2016 18:10
W paryskiej strefie kibica wybuchła panika, po tym, jak ktoś odpalił środki pirotechniczne podczas ćwierćfinałowego spotkania Euro 2016 Niemcy - Włochy. Po wybuchu petardy ludzie zaczęli uciekać, tratując siebie nawzajem. Wiele osób zostało rannych.
Paryska strefa kibica przy wieży Eiffela
Paryska strefa kibica przy wieży EiffelaFoto: EPA/PETER KNEFFEL

Strefa kibica pod wieżą Eiffela w Paryżu może pomieścić prawie 100 tys. ludzi. W trakcie dogrywki w meczu Niemcy - Włochy nagle ktoś odpalił w tłumie środki pirotechniczne. Gdy ludzie zobaczyli unoszący się dym - zaczęli w panice uciekać w różnych kierunkach. Wiele osób zostało stratowanych.

- To była czysta panika. Każdy patrzył tylko na siebie. Ludzie biegli w każdym kierunku, słychać było wrzaski. Nikt nie wiedział, co się dzieje - tylko uciekał, ile miał sił w nogach - mówił jeden ze świadków zdarzenia.

We Francji od początku Euro 2016 wyczuwa się napięcie w obawie przed zamachami terrorystycznymi. Państwo Islamskie groziło zamachami w trakcie piłkarskich mistrzostw Europy. Udaremniono też zamach, który planował Francuz związany ze środowiskiem skrajnej prawicy.

Mężczyznę zatrzymała na początku czerwca ukraińska straż graniczna na przejściu Dorohusk-Jagodzin. Chciał wywieźć samochodem z Ukrainy spory arsenał. W skład nielegalnego ładunku wchodziły między innymi granatniki, karabiny automatyczne i 100 kilogramów materiałów wybuchowych.

Przemycany ładunek miał trafić do Francji i mógł służyć do dokonania ataku terrorystycznego podczas rozpoczynających się 10 czerwca piłkarskich mistrzostw Europy.

Wszyscy mają też w pamięci serię ataków terrorystycznych z dnia 13 listopada 2015 roku, które miały miejsce w Paryżu i Saint-Denis. W krótkim odstępie czasu doszło do trzech eksplozji i sześciu strzelanin. Eksplozje miały miejsce przy Stade de France w północnej części Saint-Denis. Najkrwawszy atak miał miejsce w teatrze Bataclan. Zamachowcy wzięli zakładników i starli się z policją. Policja przypuściła szturm. Zabito ośmiu sprawców. Łącznie zginęło 137 osób, w tym 87 w Bataclan. Ponad 300 zostało rannych, z czego 99 osób jest w ciężkim stanie. Do przeprowadzenia zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

YouTube/RT

man, PolskieRadio.pl, dailymail.co.uk, wiki

Zobacz więcej na temat: Euro 2016 Paryż Piłka nożna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Euro 2016: oceniamy naszą reprezentację

03.07.2016 15:43
Ostatni tydzień zmagań w Euro 2016 przed nami! Niestety, już bez reprezentacji Polski.
Polscy piłkarze po porażce w ćwierćfinale Euro 2016 z Portugalią
Polscy piłkarze po porażce w ćwierćfinale Euro 2016 z PortugaliąFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W "Trzeciej stronie medalu" podsumujemy występ naszej reprezentacji we Francji, a także porozmawiamy o pozostałych ćwierćfinałach i rewelacjach turnieju - Walii i Islandii.

Nie zapomnimy o bieżących wydarzeniach - Wimbledonie i Tour de France. Zajrzymy też na mazurskie trasy Rajdu Polski i posłuchamy, jak Paweł Tarnowski zamierza obronić tytuł mistrza Europy w windsurfingowej klasie RS:X.

***

Do słuchania audycji zapraszamy w niedzielę (4.07) w godz. 17.05 - 19.00.

Michał Olszański i Tomasz Gorazdowski