Oscary 2017

Oscarowy skandal. Amerykańska Akademia Filmowa wycofała nominację

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:19
Jeden z nominowanych naruszył regulamin Amerykańskiej Akademii i poniósł najwyższą karę. Jego nazwisko zostało usunięte z listy nominacji.
Oscary wręczone zostaną po raz 89.
Oscary wręczone zostaną po raz 89.Foto: EPA/MIKE NELSON
Chodzi o Grega P. Russela, który nominowany był za najlepszy dźwięk do filmu "13 Godzin: Tajna misja w Benghazi". Pozostali dźwiękowcy pracujący przy filmie: Gary Summers, Jeffrey J. Haboush i Mac Ruth wciąż mają szansę na Oscara.
Amerykańska Akademia Filmowa podjęła tę trudną decyzję po zgłoszeniach o niedozwolonym lobbingu Russela. Miał on jeszcze przed ogłoszeniem nominacji dzwonić do członków Komitetu Wykonawczego Branży Dźwiękowej, który wskazywał kandydatów do Oscara za najlepszy dźwięk. Podkreślał swój udział w tworzeniu oprawy do filmu "13 Godzin: Tajna misja w Benghazi".
oscary2017.jpg
Oscary 2017. Serwis specjalny
Takie praktyki, jak telefoniczny lobbing, są zakazane przez Amerykańską Akademię Filmową. Twórcom nie wolno dzwonić do członków Akademii nawet w tak błahej sprawie, jak upewnienie się, czy dotarł do nich przesłany film.
W miejsce Russela nie wskazano żadnego nowego nominowanego.
Pozostałe filmy nominowane w kategorii Najlepszy dźwięk to: "Nowy początek", "Przełęcz ocalonych", "La la land", "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie".
89. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w nocy z 26 na 27 lutego (czasu polskiego) w Hollywood. Tegoroczną galę poprowadzi komik Jimmy Kimmel.
Zobacz więcej na temat: Oscary 2017 FILM KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak