X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

Cel akcji

fot. Marta Titaniec

"Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły" to hasło tegorocznej akcji ŚWIĘTA BEZ GRANIC 2017, prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja i Trójkę. Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia. Za zebrane środki Fundacja opłaci potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupi im wyprawki, zapewni opiekę psychologiczną, ufunduje stypendia i - jeśli środki będą wystarczające - wyremontuje lub odbuduje zniszczoną szkołę w Aleppo.

Według danych organizacji międzynarodowych 3 miliony dzieci w Syrii nie chodzi do szkoły. Kolejne 3 miliony dzieci w wieku poniżej 6 lat nie znają czasu pokoju, ani normalnego życia. Tylko w 2016 roku ONZ potwierdziła 84 ataki na szkoły na terenie całej Syrii. Na ich skutek 69 dzieci zginęło, a wiele zostało rannych. Przez ostatnie 6 lat wojny w Syrii szkoły zmieniły swoje przeznaczenie. Stały się wspólnymi schronieniami dla uchodźców wewnętrznych, którzy opuszczali swoje domy, uciekając spod obstrzału. Według danych UNHCR w 5 największych regionach Syrii, które przyjęły ponad 2 mln przesiedlonych, funkcję prawie połowy schronień pełniły budynki szkół, oferując tymczasowe schronienie dla uciekających ludzi. Pozostałe szkoły zostały doszczętnie zniszczone.

Walki w Aleppo trwały od lipca 2012 roku do grudnia 2016 roku. Mieszkańcy Aleppo od ponad 3 lat żyją bez regularnego dostępu do bieżącej wody i elektryczności. Sytuacja w Aleppo, mimo zakończonych w grudniu 2016 roku działań wojennych, pozostaje trudna. Zniszczenia w Aleppo są ogromne i sięgają 86% zabudowy miasta, a mieszkańcy potrzebują długofalowej pomocy, aby móc wrócić do normalnego życia. Przez ostatnie 6 lat dzieci w Aleppo znosiły niewyobrażalne cierpienia – straciły rodziny, domy, całe dotychczasowe życie. Ponadto przesiedlenia, oblężenia, podziały miasta i brak dostępu do usług również znacząco ograniczyły dostęp do edukacji. Połowa z 22 tys. dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny musiała przerwać edukację. Wiele dzieci porzuciło szkołę, by pójść do pracy i wesprzeć żyjące w ubóstwie rodziny. Zdecydowana większość szkół (90% z 230 publicznych placówek) w Aleppo nie funkcjonuje z powodu zniszczeń.

Chcemy pomóc dzieciom z Aleppo, by mogły pójść do szkoły i uczyć się tak, jak ich rówieśnicy z Polski.

Organizatorzy
Sponsor
Święta bez granic 2017Cel akcji
Section49