Section00

NAGRODY SPORTOWE POLSKIEGO RADIA
im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrody Sportowe Polskiego Radia
Section02
Section03
Section04

PAWEŁ FAJDEK (LEKKOATLETYKA)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Audio
  • Rafał Bała przedstawia Pawła Fajdka (Kronika Sportowa)
Paweł Fajdek
Paweł Fajdek Foto: Shutterstock

Po kilku latach treningów z Czesławem Cybulskim, postanowił wrócić do korzeni i wznowić współpracę z Jolantą Kumor, która przed laty nauczyła go rzucać młotem. Sezon 2017 znów był dla niego bardzo udany. Najważniejsze osiągnięcie to trzeci z rzędu tytuł mistrza świata, wywalczony w Londynie. Ale Paweł Fajdek będzie jeszcze zapamiętany z innego powodu. Żaden inny młociarz nie zdobył czterech tytułów mistrza Uniwersjady (jemu udało się to w 2011, 2013, 2015 i 2017 roku) i - po zmianie przepisów - nikt już tego nie dokona.

Na 16 konkursów, w których startował w sezonie 2017, przegrał tylko raz - w mistrzostwach Polski. Nie miał sobie równych w czerwcowych Drużynowych Mistrzostwach Europy, wygrał też klasyfikację generalną World Hammer Challenge.  Wynik 83.44 m, który uzyskał w czerwcu w Ostrawie, jest trzecim rezultatem w jego karierze. Oprócz trzech tytułów mistrza świata Paweł na ma też na koncie złoto mistrzostw Europy 2016 i młodzieżowe mistrzostwo Starego Kontynentu z 2011 roku.

Sam mówi o sobie - "Człowiek Wolności", bo urodził się 4 czerwca 1989 roku, czyli w dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski po II wojnie światowej.

Zobacz więcej na temat: Paweł Fajdek Lekkoatletyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section05

Patron honorowy

Ministerstwo Sportu i Rekreacji

Partner wspierający

Komitet Olimpijski

Partner Główny

Orlen

Partner strategiczny

Totalizator Spotowy

Patron medialny

TVP Sport

Organizator

Polskie Radio