Polskie Radio
Section05
Paweł Fajdek

Nie tylko Fajdek i Nowicki walczą o medale. Czwartek na ME

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w czwartek wieczorem wystartują w finale rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Reprezentanci Polski osiągnęli najlepsze wyniki w środowych eliminacjach. O medal w siedmioboju powalczy Adrianna Sułek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka ME Monachium 2022 ME Monachium 2022 lekkoatletyka Rzut młotem Siedmiobój Skok o tyczce Bieg 1500 m Paweł Fajdek Wojciech Nowicki

Diamentowa Liga w Polsce. Rusza Memoriał Skolimowskiej

Blisko pięćdziesięciu medalistów ostatnich mistrzostw świata, a wśród nich wielcy polscy mistrzowie rzutu młotem. W trakcie sobotniego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jedynego polskiego mityngu Diamentowej Ligi, dojdzie do rewanżu mistrza świata Pawła Fajdka i wicemistrza Wojciecha Nowickiego.
Zobacz więcej na temat:  SPORT diamentowa liga Lekkoatletyka Memoriał Rzut młotem Paweł Fajdek Wojciech Nowicki ewa swoboda Bieg 200 m Bieg 400m Skok o tyczce

TYLKO U NAS Fajdek dyscyplinuje młodszych kolegów. "Trochę pokory"

Polscy lekkoatleci wrócili już z mistrzostw świata w amerykańskim Eugene, gdzie sięgnęli po cztery medale - złoty i trzy srebrne. Występom kadry towarzyszyły liczne kontrowersje i zarzuty pod adresem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zdobywca jedynego polskiego złota w Eugene Paweł Fajdek skrytykował młodszych kolegów, którzy krytykowali związek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Paweł Fajdek MŚ Eugene 2022

Gwiazdy wystąpią w Chorzowie. Crouser znów pokaże moc?

Najwybitniejsi kulomioci, na czele z rekordzistą świata Ryanem Crouserem, 6 sierpnia zmierzą się w Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej – historycznym, pierwszym w Polsce mityngu Diamentowej Ligi. Na 20 dni przed imprezą zapowiadamy również mistrzów stumetrówki. – Shelly-Ann Fraser-Pryce i Fred Kerley po sukcesach w Eugene u nas będą jeszcze szybsi – ma nadzieję Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka diamentowa liga bieg 100 m Pchnięcie kulą Piotr Małachowski konrad bukowiecki Rzut młotem Paweł Fajdek Skok o tyczce

TYLKO U NAS Piąte złoto Polaka na MŚ. "Trochę uciszyłem rywali"

Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022 i po raz piąty w historii został mistrzem świata. - Sezon nie był super. Nie układało się tak, jak zakładaliśmy [...] Cały czas powtarzaliśmy, że szykujemy się na obronę tytułu na mistrzostwach świata. Dotrzymaliśmy słowa - mówi w rozmowie z Polskim Radiem złoty medalista z Oregonu.
Zobacz więcej na temat:  MŚ Eugene 2022 Lekkoatletyka SPORT Rzut młotem Paweł Fajdek TYLKO U NAS