Section00

NAGRODY SPORTOWE POLSKIEGO RADIA
im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrody Sportowe Polskiego Radia
Section02
Section03
Section04

KAMIL STOCH (SKOKI NARCIARSKIE)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Audio

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi z 2014 roku, mistrz świata z Val di Fiemme z 2013 r. i triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2013/2014.

Rok 2017, to dla Kamila Stocha cztery duże sukcesy – triumf w Turnieju Czterech Skoczni, złoty medal w konkursie drużynowym podczas mistrzostw świata w Lahti, bardzo duży wkład w triumf reprezentacji Polski w Pucharze Narodów i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W tym ostatnim mógł osiągnąć jeszcze więcej – długo przywdziewał plastron lidera, ale w ostatnich tygodniach fenomenalną formę zaprezentował Austriak Stefan Kraft i to on zdobył "Kryształową Kulę”.

Wszystkie osiągnięcia 2017 roku przyszły po nieudanym dla Stocha sezonie 2015/2016, gdy ukończył Puchar Świata na 22 miejscu, a zdarzały się takie konkursy, do których nawet się nie zakwalifikował, jak na przykład na mistrzostwach świata w lotach w Kulm. Po sezonie zmienił się trener reprezentacji. Utytułowanego Łukasza Kruczka zastąpił doświadczony w pracy z młodzieżą i zachwalany przez Adama Małysza Austriak Stefan Horngacher. Stoch wrócił do formy, a jego reprezentacyjni koledzy notowali najlepsze wyniki w karierze.

Zobacz więcej na temat: Skoki narciarskie Kamil Stoch
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section05

Patron honorowy

Ministerstwo Sportu i Rekreacji

Partner wspierający

Komitet Olimpijski

Partner Główny

Orlen

Partner strategiczny

Totalizator Spotowy

Patron medialny

TVP Sport

Organizator

Polskie Radio