Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
  • Tomasz Kowalczyk przedstawia Agnieszkę Skrzypulec i Irminę Mrózek Gliszczynską (Jedynka)
Agnieszka Skrzypulec (z lewej) i Irmina Mrózek Gliszczynska - klasa 470
Agnieszka Skrzypulec (z lewej) i Irmina Mrózek Gliszczynska - klasa 470 Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W 2017 roku zostały mistrzyniami świata u wybrzeży Salonik, zdobywając pierwszy, historyczny złoty medal dla Polski w klasie 470. Wygrały też zawody Pucharu Świata w japońskim Gamagori.

Ponadto Agnieszka Skrzypulec startowała również z Jolantą Ogar, kiedy Irmina Mrózek Gliszczynska leczyła kontuzję. Wówczas:  zajęła 2 miejsce na Majorce w regatach Pucharu Europy o Puchar Księżniczki Zofii i 3 miejsce mistrzostw Europy w Monaco (zdobywając tym samym pierwszy dla Polski medal mistrzostw Europy kl. 470). Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynka to także olimpijki z Rio de Janeiro, gdzie zajęły 10 miejsce.

Zobacz więcej na temat: żeglarstwo