Section00

NAGRODY SPORTOWE POLSKIEGO RADIA
im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrody Sportowe Polskiego Radia
Section02
Section03
Section04

KAJETAN KAJETANOWICZ (RAJDY SAMOCHODOWE)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Audio
  • Sylwetka Kajetana Kajetanowicza w "Kronice Sportowej"
Rajdowy Mistrz Europy 2016 Kajetan Kajetanowicz
Rajdowy Mistrz Europy 2016 Kajetan Kajetanowicz Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Urodził się z domieszką benzyny we krwi 5 marca 1979 roku w Cieszynie. W rajdach zadebiutował w 2000 roku. Wystartował Fiatem 126p w Cieszyńskiej Barbórce, której nie ukończył. To go jednak nie zniechęciło i trzy lata później zadebiutował w Mistrzostwach Polski , a od 2010 do 2013 roku nikt nie był stanie go pokonać.

Kajetan Kajetanowicz swoje sukcesy odnosi wraz z Jarosławem Baranem - pilotem rajdowym, bardzo doświadczonym, 7-krotnym mistrzem Polski, który m.in ze śp. Januszem Kuligiem zdobył cztery z rzędu tytuły mistrzowskie. W 2014 roku Kajetanowicz porzucił krajowy championat i rozpoczął starty w mistrzostwach Europy. Również z Jarosławem Baranem.

Kajetanowicz w swoim pierwszym, europejskim sezonie zdobył tytuł Gravel Master, czyli zawodnika najlepszego na nawierzchni szutrowej. Rok później po pięknej walce z Irlandczykiem Craigiem Breenem został mistrzem Europy. W 2016 roku obronił tytuł, a w 2017 dokonał tego po raz trzeci z rzędu. Jeszcze nikt, nigdy wcześniej nie zdobył trzech z rzędu tytułów rajdowego mistrza Europy. W sumie wygrał 20 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 7 rajdów zaliczanych do kalendarza Mistrzostw Europy, a w nich aż 119 razy zwyciężył na trasach odcinków specjalnych.

Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i otrzymał nagrodę Fair-Play przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski. To z pewnością jeden z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce, a na pewno jest rekordzistą w zdobywaniu tytułów mistrza Europy.

Zobacz więcej na temat: kajetan kajetanowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section05

Patron honorowy

Ministerstwo Sportu i Rekreacji

Partner wspierający

Komitet Olimpijski

Partner Główny

Orlen

Partner strategiczny

Totalizator Spotowy

Patron medialny

TVP Sport

Organizator

Polskie Radio