X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

NAGRODY SPORTOWE POLSKIEGO RADIA
im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrody Sportowe Polskiego Radia
Section02
Section03
Section04

KAJETAN KAJETANOWICZ (RAJDY SAMOCHODOWE)

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Audio
  • Sylwetka Kajetana Kajetanowicza w "Kronice Sportowej"
Rajdowy Mistrz Europy 2016 Kajetan Kajetanowicz
Rajdowy Mistrz Europy 2016 Kajetan Kajetanowicz Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Urodził się z domieszką benzyny we krwi 5 marca 1979 roku w Cieszynie. W rajdach zadebiutował w 2000 roku. Wystartował Fiatem 126p w Cieszyńskiej Barbórce, której nie ukończył. To go jednak nie zniechęciło i trzy lata później zadebiutował w Mistrzostwach Polski , a od 2010 do 2013 roku nikt nie był stanie go pokonać.

Kajetan Kajetanowicz swoje sukcesy odnosi wraz z Jarosławem Baranem - pilotem rajdowym, bardzo doświadczonym, 7-krotnym mistrzem Polski, który m.in ze śp. Januszem Kuligiem zdobył cztery z rzędu tytuły mistrzowskie. W 2014 roku Kajetanowicz porzucił krajowy championat i rozpoczął starty w mistrzostwach Europy. Również z Jarosławem Baranem.

Kajetanowicz w swoim pierwszym, europejskim sezonie zdobył tytuł Gravel Master, czyli zawodnika najlepszego na nawierzchni szutrowej. Rok później po pięknej walce z Irlandczykiem Craigiem Breenem został mistrzem Europy. W 2016 roku obronił tytuł, a w 2017 dokonał tego po raz trzeci z rzędu. Jeszcze nikt, nigdy wcześniej nie zdobył trzech z rzędu tytułów rajdowego mistrza Europy. W sumie wygrał 20 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i 7 rajdów zaliczanych do kalendarza Mistrzostw Europy, a w nich aż 119 razy zwyciężył na trasach odcinków specjalnych.

Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i otrzymał nagrodę Fair-Play przyznaną przez Polski Komitet Olimpijski. To z pewnością jeden z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce, a na pewno jest rekordzistą w zdobywaniu tytułów mistrza Europy.

Zobacz więcej na temat: kajetan kajetanowicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Section05

Patron honorowy

Ministerstwo Sportu i Rekreacji

Partner wspierający

Komitet Olimpijski

Partner Główny

Orlen

Partner strategiczny

Totalizator Spotowy

Patron medialny

TVP Sport

Organizator

Polskie Radio