Polskie Radio
Section05
kajetan kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz zdobył mistrzostwo świata w WRC2 Challenger! Sukces Polaka w Japonii

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zdobyli mistrzostwo świata w WRC2 Challenger. Na wywalczenie upragnionych tytułów czekali aż do ostatniego odcinka specjalnego finałowej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. W tym roku Polacy zostawili za sobą ponad 100 innych załóg, które rywalizowały z nimi o zwycięstwo.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe sporty motorowe Moto sport kajetan kajetanowicz

Rajdowe MŚ. W Japonii wystartuje Kajetan Kajetanowicz

W weekend zostanie rozegrana ostatnia runda sezonu mistrzostw świata - Rajd Japonii. Wszystkie najważniejsze karty sezonu zostały już rozdane, tytuł już wcześniej zapewnił sobie Fin Kalle Rovanpera. Także w klasyfikacji producentów po raz trzeci z rzędu zwyciężyła ekipa Toyoty.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Rajdy samochodowe wyścigi samochodowe Moto sport kajetan kajetanowicz kierowcy samochody Japonia

Rajdowe MŚ. Marczyk i Kajetanowicz na mecie pierwszego etapu Rajdu Europy Centralnej

W Pradze rozpoczął się Rajd Centralnej Europy. To 12. runda mistrzostw świata, która po raz pierwszy znalazła się w kalendarzu. Na starcie pojawiły się dwie polskie załogi w Skodach Fabiach RS: Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak oraz Mikołaj Marczyk i Daniel Dymurski, który w ostatniej chwili zastąpił w roli pilota Szymona Gospodarczyka.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców motoryzacja wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz samochód kierowca

Rajdowe MŚ. Rajd Europy Centralnej - runda w Niemczech, Czechach i Austrii

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana przedostatnia w sezonie, 12. runda mistrzostw świata - Rajd Europy Centralnej. Impreza, która debiutuje w cyklu MŚ, będzie się odbywała na trasach odcinków specjalnych wytyczonych w trzech państwach - Czechach, Niemczech i Austrii.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców motoryzacja Moto sport wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz Formuła 1

Rajd Akropolu 2023: podium w WRC2 Challenger dla Kajetanowicza i Szczepaniaka

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 - z takimi wynikami Rajd Akropolu kończą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak! Duet ORLEN Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi. Polacy pomimo trudności na poprzednich etapach utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu.
Zobacz więcej na temat:  Moto sport kajetan kajetanowicz SPORT Rajdy samochodowe

Koszmarny wypadek w Krakowie. Kajetanowicz: nadmierna prędkość i alkohol to zabójcza mieszanka

- Doświadczenie w prowadzeniu samochodu na niewiele się zda, jeśli ze względu na zbyt dużą prędkość nie ma czasu na reakcję. A jazdę pod wpływem alkoholu trudno skomentować, powstrzymując się od dosadnych określeń - mówi kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz po tragicznym wypadku w pobliżu mostu Dębnickiego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kraków kierowca kajetan kajetanowicz wypadek policja

Polska załoga pojedzie w Afryce. Przed nimi legendarny rajd!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po raz drugi pojawili się w Kenii, by na afrykańskich bardzo wymagających odcinkach specjalnych zmierzyć się z najtrudniejszym rajdem w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Załoga Orlen Rally Team testowała swoją Škodę Fabię Rally2 evo, którą w najbliższych dniach powalczy o kolejny triumf w tej niezwykle trudnej imprezie.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe SPORT skoda fabia skoda Kenia

Polska załoga w nowej rajdówce na rundę w Sardynii

Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) przenoszą się na Sardynię, gdzie rozegrana zostanie szósta runda tegorocznego kalendarza. Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka będzie to drugi start w tym sezonie. Reprezentanci Orlen Rally Team po raz pierwszy skorzystają jednak z nowej rajdówki, czyli Škody Fabii RS Rally2. Do rywalizacji w WRC2 zgłosiło się blisko 40 załóg, co zapowiada wielkie emocje i zaciętą walkę o zwycięstwo.
Zobacz więcej na temat:  kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe SPORT Rajdy samochodowe skoda fabia skoda

Polska załoga wystartuje w Rajdzie Sardynii! "Na ostro"

79. Rajd Polski przeszedł do historii. Dla załóg rywalizujących w rajdowych ME była to jedna z najszybszych rund w kalendarzu, ciesząca się też dużą popularnością ze względu na wyjątkowy klimat, jaki tworzą tam polscy kibice. O bezpieczeństwo na rajdzie w widowiskowym stylu zadbała załoga Orlen Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy przemierzali mazurskie szutry jako załoga funkcyjna.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe kajetan kajetanowicz Moto sport sporty motorowe skoda skoda fabia SPORT

"Kajto" na trasie Rajdu Polski. Nietypowa rola kierowcy WRC2

Czołowi kierowcy Europy wezmą udział w Orlen 79. Rajdzie Polski, który 19-21 maja zostanie rozegrany na mazurskich trasach szutrowych odcinków specjalnych. Wystartuje m.in. Miko Marczyk, zwycięzca poprzedniej edycji i Hiszpan Efren Llarena, obrońca tytułu.
Zobacz więcej na temat:  Rajdy samochodowe Moto sport sporty motorowe kajetan kajetanowicz SPORT skoda fabia skoda PKN Orlen Orlen Radio kierowców Polskie Radio Kierowców