Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Wymarzone Boże Narodzenie Annie Lenox (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2011 00:00
Szkocka wokalistka przyszła na świat pierwszego dnia Świąt 1954 roku. Obejrzyjcie wywiad Piotra Metza z Annie Lenox.
Annie Lennox
Annie LennoxFoto: nie wiem

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia Annie Lennox na dobre wpisała się już w 1987 roku. To wtedy artystka wraz z formacją Eurythmics nagrała swoją wersję amerykańskiego standardu świątecznego "Winter Wonderland", dołączając tym samym do grona artystów włączonych w kanon bożonarodzeniowej radiowej playlisty.

Teraz do tego rodzynka Annie Lennox dołącza cały zestaw świątecznych piosenek, zebranych na płycie "A Christmas Cornucopia". Na wydanym w listopadzie krążku artystka sięgnęła zarówno po bardziej znane kolędy ("God Rest Ye Merry Gentlemen", "The Holly And The Ivy", "Silent Night"), jak i te mniej popularne ("Lullay Lullay", "Il Est Ne le Divin Enfant").

- Mimo, że nie jestem religijna, kolędy sprawiają, że czuję więź z tradycją chrześcijańską, w której dorastałam. Słuchałam ich w szkole w Aberdeen, śpiewałam co roku w chórach i zespołach dziecięcych – mówiła artystka w specjalnym wywiadzie udzielonym na okoliczność wydania płyty.

Rozmowa o albumie "A Christmas Cornucopia" stała się pretekstem do wspominania świąt z dzieciństwa i zwierzeń o tym jak powinna wyglądać Wigilia marzeń Annie Lennox.

- Dla mnie wymarzone święta to takie, żebym nie musiała przygotowywać wieczerzy wigilijnej, bo ktoś zrobiłby to za mnie...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak