X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Boże Narodzenie

Kontrowersje wokół homilii abp. Sławoja Leszka Głódzia

- To, że biskupi mają swoje poglądy jest oczywiste. W dni świąteczne kościół nie powinien jednak zabierać tak ostrego głosu politycznego. Nasz naród i tak jest bardzo podzielony – powiedział w Debacie Dnia socjolog Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego. Do homilii metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odniósł się także Karol Gac z DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Sławoj Leszek Głódź Kościół Boże Narodzenie

W święta zatrzymano prawie 1000 nietrzeźwych kierowców

Smutny bilans świątecznych statystyk drogowych. W wypadkach na polskich drogach zginęły 42 osoby, a 449 zostało rannych. Wzciąż niepokoi liczba osób, którzy nietrzeźwi wsiadają za kierownicę - powiedział w audycji "W samo południe" nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska wypadkowość święta wypadek policja pijani kierowcy Boże Narodzenie

Boże Narodzenie. Policja i straż podsumowują swoje działania

Od piątku do wtorku w wypadkach na drogach zginęły 24 osoby, a rannych zostało 447 osób. Policjanci zatrzymali też 883 nietrzeźwych kierowców. Natomiast w pożarach w czasie świąt zginęło 10 osób O tragicznym bilansie na drogach w okresie świątecznym mówił w Polskim Radiu 24 nadkomisarz Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji. Z kolei o interwencjach straży pożarnej w święta opowiadał st. brygadier Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja straż pożarna Boże Narodzenie bezpieczeństwo na drodze

Boże Narodzenie. Tradycja jako element kultury

Obchody świąt Bożego Narodzenia różnią się w poszczególnych regionach Polski. Jakie są najciekawsze tradycje i jakie jest przełożenie tych zwyczajów na sens teologiczny? O symbolach i ich znaczeniu mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja: Patryk Pawelczyk z Muzeum Etnograficznego w Warszawie i ks. prof. Zenon Hanas - zajmujący się tematyką interkultury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Narodzenie tradycja święta

Tradycja i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia

- Dawanie podarków w Święta Bożego Narodzenia to stosunkowo nowa tradycja. Kiedyś obdarowywano się nie podarunkami, ale dobrym słowem. Słowo buduje rzeczywistość. Nie można było się kłócić, każdemu trzeba było dobrze życzyć – powiedział w audycji Ideologika etnograf Jan Witold Suliga. O tradycji i obyczajach Świąt Bożego Narodzenia mówili także jezuita o. Mariusz Bigiel, pastor Michał Jabłoński i Adam Abd El Al z Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boże Narodzenie święta prezenty Wigilia