Jury Folkowego Fonogramu Roku 2017 w składzie:

Lopa Kothari, Jan Pospieszalski, Simon Broughton, Tomasz Janas i Piotr Kędziorek

przyznało następujące nagrody:

Pierwszą nagrodę i tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2017 otrzymuje Kapela Maliszów za płytę "Wiejski Dżez";

drugą nagrodę duet Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński za album "Oj borom, borom";

trzecią nagrodę zespół Tęgie Chłopy za płytę "Wesele".

FINALIŚCI FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU 2017

Będą bić - Hańba
Będą bić - Hańba

"Będą bić!" - Hańba!

Czas wesela - Kapela Niwińskich
Czas wesela - Kapela Niwińskich

"Czas wesela" - Kapela Niwińskich

Idzie burza - Kożuch
Idzie burza - Kożuch

"Idzie burza" - Kożuch

Kraj za miastem - WoWaKin Trio
Kraj za miastem - WoWaKin Trio

"Kraj za miastem" - WoWaKin Trio

Oj borom, borom - Maniucha i Ksawery
Oj borom, borom - Maniucha i Ksawery

"Oj borom, borom…" - Maniucha i Ksawery

Osty - Sutari
Osty - Sutari

"Osty" - Sutari

Płyta tatarska - Karolina Cicha  Bart Pałyga
Płyta tatarska - Karolina Cicha Bart Pałyga

"Płyta tatarska" - Karolina Cicha & Bart Pałyga

Tańcz mój złoty - Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Tańcz mój złoty - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

"Tańcz mój złoty" - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Wesele - Tęgie Chłopy
Wesele - Tęgie Chłopy

"Wesele" - Tęgie Chłopy

Wiejski dżez - Kapela Maliszów
Wiejski dżez - Kapela Maliszów

"Wiejski dżez" - Kapela Maliszów

Pozostałe wydawnictwa

Balkantron - Sarakina + Peyo Peev
Balkantron - Sarakina + Peyo Peev

"Balkantron" - Sarakina + Peyo Peev

Caminos del Sur Drogi Południa - Carmen Azuar, Tomasz Kaszubowski
Caminos del Sur Drogi Południa - Carmen Azuar, Tomasz Kaszubowski

"Caminos del Sur Drogi Południa" - Carmen Azuar, Tomasz Kaszubowski

Devla Devla - Dikanda
Devla Devla - Dikanda

"Devla Devla" - Dikanda

Directions - Sebastian Wypych, Rasm Al.-Mashan, Buba Badije Kuyateh
Directions - Sebastian Wypych, Rasm Al.-Mashan, Buba Badije Kuyateh

"Directions" - Sebastian Wypych, Rasm Al.-Mashan, Buba Badije Kuyateh

Free-Folk-Jazz - Improvision Quartet
Free-Folk-Jazz - Improvision Quartet

"Free-Folk-Jazz” - Improvision Quartet

Gambia - Buba  Bantamba
Gambia - Buba Bantamba

"Gambia" - Buba & Bantamba

Hala - Królestwo Beskidu
Hala - Królestwo Beskidu

"Hala" - Królestwo Beskidu

Havet - The Art. Of Escapism
Havet - The Art. Of Escapism

"Havet" - The Art. Of Escapism

Hejnały - Wcias
Hejnały - Wcias

"Hejnały" - Wcias

Jola Literska protest songs pieśni Lutra - Literska, Bienek, Mucha, Rusek
Jola Literska protest songs pieśni Lutra - Literska, Bienek, Mucha, Rusek

"Jola Literska protest songs pieśni Lutra” - Literska, Bienek, Mucha, Rusek

Karolina Skrzyńska Palcem po wodzie
Karolina Skrzyńska Palcem po wodzie

"Karolina Skrzyńska Palcem po wodzie"

Kolędnicy zazierajom - Jan Karpiel Bułecka i Przyjaciele
Kolędnicy zazierajom - Jan Karpiel Bułecka i Przyjaciele

"Kolędnicy zazierajom" - Jan Karpiel Bułecka i Przyjaciele

Łoj - Anna Maria Huszcza, Marcin Albert Steczkowski
Łoj - Anna Maria Huszcza, Marcin Albert Steczkowski

"Łoj!" - Anna Maria Huszcza, Marcin Albert Steczkowski

Mezihra - Caravana Banda
Mezihra - Caravana Banda

"Mezihra" - Caravana Banda

Pieśni, śpiwki i śpiwanki - Grupa Folklorystyczna Pokolenia
Pieśni, śpiwki i śpiwanki - Grupa Folklorystyczna Pokolenia

"Pieśni, śpiwki i śpiwanki” - Grupa Folklorystyczna Pokolenia

Pieśni wielkopostne CZUWANIE Z PIEŚNIĄ - Zespół Regionalny MAGURZANIE z Łodygowic
Pieśni wielkopostne CZUWANIE Z PIEŚNIĄ - Zespół Regionalny MAGURZANIE z Łodygowic

"Pieśni wielkopostne CZUWANIE Z PIEŚNIĄ" - Zespół Regionalny MAGURZANIE z Łodygowic

Puste noce - Laboratorium Pieśni
Puste noce - Laboratorium Pieśni

"Puste noce" - Laboratorium Pieśni

Ruska bursa - Sestry Boczniewicz Project
Ruska bursa - Sestry Boczniewicz Project

"Ruska bursa" - Sestry Boczniewicz Project

Skład niearchaiczny - Skład Niearchaiczny
Skład niearchaiczny - Skład Niearchaiczny

"Skład niearchaiczny" - Skład Niearchaiczny

Sny panny z wanny folk botaniczny - Olga Hanowska
Sny panny z wanny folk botaniczny - Olga Hanowska

"Sny panny z wanny folk botaniczny" - Olga Hanowska

Śpiewnik kolędowy - Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Śpiewnik kolędowy - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

"Śpiewnik kolędowy" - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

W moim ogródeczku - Zespół Dziecięcy Fleciki
W moim ogródeczku - Zespół Dziecięcy Fleciki

"W moim ogródeczku…" - Zespół Dziecięcy "Fleciki"

Viasna - Ulyanica
Viasna - Ulyanica

"Viasna" - Ulyanica

Yejku - Bajania - Yejku
Yejku - Bajania - Yejku

"Yejku - Bajania" - Yejku

Zbliżam się kTobie - Jacek Mielcarek, Jakub Mielcarek
Zbliżam się kTobie - Jacek Mielcarek, Jakub Mielcarek

"Zbliżam się k’Tobie” - Jacek Mielcarek, Jakub Mielcarek

Zbójnickie - Krzysztof Trebunia Tutka  Tymon Tymański
Zbójnickie - Krzysztof Trebunia Tutka Tymon Tymański

"Zbójnickie" - Krzysztof Trebunia Tutka & Tymon Tymański

Z folkiem przez Polskę - Folkbabeczki
Z folkiem przez Polskę - Folkbabeczki

"Z folkiem przez Polskę" - Folkbabeczki

***

.

Regulamin
Płyty zgłoszone do Folkowego Fonogramu Roku 2017

KONTAKT

Festiwal Folkowy Polskiego Radia
NOWA TRADYCJA

Radiowe Centrum
Kultury Ludowej
al. Niepodległości 77/85,
00-977 Warszawa

telefon: 22 64 55 301
nowatradycja2@polskieradio.pl