Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: bobsleiści złożyli ślubowanie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 17:59
Czterech polskich bobsleistów oraz personel z nimi współpracujący złożyli w piątek w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie przed wyjazdem do Pjongczangu na zimowe igrzyska. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał pilot Mateusz Luty.
Audio
  • Słowa przysięgi w imieniu zawodników odczytał Mateusz Luty, który w Korei Południowej będzie pilotem obu polskich załóg, które wystąpią w igrzyskach, czyli dwójki oraz czwórki (IAR)
  • Luty opowiedział jakie są różnice między bobami w dwójce i czwórce (IAR)
Pilot bobslejowy Mateusz Luty podczas ceremonii ślubowania i wręczenia nominacji na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018
Pilot bobslejowy Mateusz Luty podczas ceremonii ślubowania i wręczenia nominacji na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Słowa przysięgi odebrali dyrektor departamentu sportu wyczynowego w MSiT Marcin Nowak oraz prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

- Doceniam wysiłek, jaki włożyliście w przygotowania i liczę w Pjongczangu na historyczny wynik polskich bobslejów - powiedział Nowak.

W sobotę razem z całą bobslejową ekipą do Korei Południowej uda się Arnold Zdebiak. On na razie ma status rezerwowego i oficjalnie do reprezentacji olimpijskiej nie jest jeszcze wliczany, a tym samym nie mógł złożyć ślubowania. Wiadomo już jednak, że po rywalizacji dwójek, do której przystąpią Luty i Krzysztof Tylkowski, w czwórkach zastąpi drugiego z wymienionych.

- Dla ciebie również będzie stosowna chwila, już w Pjongczangu - zwrócił się do niego Kraśnicki.

W wiosce olimpijskiej ślubowała będzie jeszcze Justyna Kowalczyk, która obecnie formę szlifuje w Kazachstanie.

Na kolejne dni zaplanowano jeszcze cztery takie uroczystości. Jako ostatni olimpijskie nominacje 12 lutego odbiorą snowboardziści.

Igrzyska w Korei Południowej potrwają od 9 do 25 lutego.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak