Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

Pjongczang 2018: to nie komedia i "Reggae na lodzie". Nigeryjski bob na igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:45
Historyczny moment dla afrykańskiego sportu zimowego. Nigeryjska czwórka kobieca startująca w bobslejach pojedzie na igrzyskach w Pjongczangu!
Radość Nigeryjek
Radość NigeryjekFoto: Instagram

Egzotyczną historię bobslejów napisali w 1988 roku Jamajczycy. Położona na Morzu Karaibskim wyspa słynie z rumu i Boba Marleya, ale na pewno nie ze sportów zimowych. Popularność jamajskiej czwórki nie byłaby tak duża, gdyby nie film "Reggae na lodzie" (w oryginale "Cool Runnings"). Rolę trenera zagrał znany komik John Candy. 

W Calgary Jamajczycy byli ostatni, ale np. w Nagano (1998) zajęli miejsce przed polską czwórką. W Soczi dwójka uplasowała się na 29. miejscu.

Youtube.com

Teraz czas na Nigeryjki. Są pierwszą załogą z Afryki, która wystąpi na igrzyskach. Media podkreślają, że obecnie temperatura w Nigerii przekracza 35 stopni Celsjusza. 

Nigeryjki 150 tysięcy dolarów potrzebne na pokrycie kosztów treningów i startów w zawodach zbierały za pośrednictwem akcji crowdfundingowej. Zadbały też o kampanię marketingową w mediach społecznościowych, by przyciągnąć sponsorów. 

kbc, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak