X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Twórcy felietonów muzycznych w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:51
Z antenami Polskiego Radia związanych było wielu krytyków muzycznych, publicystów, artystów i kompozytorów. W rocznicowej audycji przypomnieliśmy fragmenty radiowych felietonów niektórych z nich.
Audio
  • Twórcy felietonów muzycznych w Polskim Radiu (Poranek Dwójki)
Roman Jasiński
Roman JasińskiFoto: archiwum Polskiego Radia

Od felietonów pracę w radiu zaczynał jeszcze przed wojną Roman Jasiński, pianista, profesor Konserwatorium Warszawskiego, po wojnie dyrektor muzyczny Polskiego Radia. Wiele ze swoich ponad 800 audycji poświęcał postaciom, o których nawet melomani wiedzieli bardzo mało.

Z Polskim Radiem współpracował też Witold Rudziński, kompozytor, pedagog, teoretyk i historyk muzyki. Audycje umuzykalniające "Słuchamy muzyki" przygotowywał od 1948 r. Później występował często na antenach Polskiego Radia, przedstawiając różnorodne tematycznie programy i felietony.

Kolejną ważną radiową postacią był Janusz Cegiełła, popularny dziennikarz muzyczny, kompozytor i dyrygent, scenarzysta filmowy, w latach 70. naczelny dyrektor muzyczny Polskiego Radia i Telewizji. Do swoich największych osiągnięć zaliczał przypomnienie osoby i twórczości Aleksandra Tansmana.

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Z nagrań archiwalnych: Roman Jasiński, Witold Rudziński, Janusz Cegiełła

Data emisji: 22.02.2012

Godzina emisji: 6.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak