Polskie Radio
Section05
felieton

FELIETON Prezydencka tarcza

Aktywność prezydenta Andrzeja Dudy jest obiektem krytyki i zazdrości tych, którzy nie mają dobrego pomysłu ani na swoją kampanię wyborczą, ani na to, jak pomóc Polakom w trudnej sytuacji. Nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda sprawnie zarządzając kryzysem, ma w pamięci fakt, że zbliżają się wybory prezydenckie. Gdyby jednak termin wyborów był odległy, Andrzej Duda działałby z taką samą energią i stanowczością, w trudnych chwilach pokazując klasę jako przywódca i skuteczny polityk.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski polityka felieton Andrzej Duda koronawirus Koronawirus w Polsce

FELIETON Poparcie się liczy: prawie 2,2 miliona podpisów dla Andrzeja Dudy

26 marca br. sztab wyborczy Prawa i Sprawiedliwości złożył w Państwowej Komisji Wyborczej dodatkowe 120 tys. podpisów popierających kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta. Wcześniej sztab obecnego prezydenta złożył w PKW ponad 2 miliony podpisów - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl publicysta Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 miłosz manasterski

FELIETON Kim jest naprawdę Małgorzata Kidawa-Błońska?

Lady Makbet czy Bridget Jones? Festiwal wpadek Kidawy-Błońskiej przypomina kampanię jej partyjnego kolegi Rafała Trzaskowskiego, który nie tylko przyznał się, że nie zna Warszawy, ale taśmą klejącą przytwierdzał szybę w drzwiach. Wiele osób sceptycznie nastawionych do kandydatki Platformy Obywatelskiej traktuje ją jako polityczną osobliwość, na które można patrzeć z przymrużeniem oka. Jednak nikogo nie powinno zmylić wrażenie nieporadności, ciągłe przejęzyczenia i wizerunek "dobrej cioci", która nikomu krzywdy nie zrobi. 
Zobacz więcej na temat:  felieton miłosz manasterski Małgorzata Kidawa-Błońska

FELIETON Oscar dla Wałęsy?

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" był polskim kandydatem do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Dzieło Andrzeja Wajdy nominacji nie uzyskało, ale teraz okazuje się, że Oscara powinien dostać sam Lech Wałęsa. Oscara, a nie Nobla - pisze w felietonie dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Solidarność Stocznia Gdańska polityka Leszek Miller Jan Kulczyk służba bezpieczeństwa felieton miłosz manasterski POLSKA

FELIETON Tęczowy Ikar z Ursusa. Dokąd leci Kidawa-Błońska?

Platforma Obywatelska podjęła kolejną, desperacką próbę zaprezentowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako profesjonalnego polityka i kandydata na "prawdziwego prezydenta". Niestety znowu się nie udało - pisze w felietonie dla portalu PolskieRadio24.pl Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski polityka wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska kampania wyborcza wybory prezydenckie

FELIETON Kukiz na fałszywą nutę

Są tacy artyści, którzy wypromowali jeden hit. Raz udało im się zawojować listy przebojów i nigdy więcej nie byli w stanie tego sukcesu powtórzyć. W polityce takim twórcą jednego przeboju jest Paweł Kukiz. Jego politycznym hitem była kampania wyborcza w 2015 r., kiedy, jako kandydatowi na prezydenta Polski zaufało mu prawie 3,1 mln (20 proc.) wyborców. A potem było już tylko gorzej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 felieton

FELIETON Prezydent Andrzej Duda dał nadzieję tysiącom chorych

Prezydent Andrzej Duda w weekend zapowiedział uruchomienie Funduszu Medycznego, którego przełomowa formuła będzie zapewniać wsparcie w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Dla wielu Polaków, dotkniętych ciężkimi i rzadkimi chorobami, prezydencki fundusz będzie nadzieją na wygraną z chorobą i nowe życie - pisze dla portalu PolskieRadio24.pl publicysta Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka felieton Andrzej Duda miłosz manasterski