Polskie Radio
Section05
felieton

FELIETON Czy Agnieszka Pomaska wie, że Polska jest w Unii Europejskiej? Felieton Magdaleny Złotnickiej

Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". Przez Unię Europejską… czyli także przez Polskę i polski rząd. Czyżby posłanka Pomaska tak mocno uwierzyła w narrację o "wyprowadzaniu Polski z UE przez PiS", że o tym zapomniała?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka felieton COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Agnieszka Pomaska szczepionka

W upiornym kręgu

Kiedy w połowie lat 90. dokumentowałem pieśni pogrzebowe Puszczy Białej, szybko się zorientowałem, że część spośród śpiewających na pogrzebach, zwłaszcza tych, którzy prowadzili te śpiewy czy też „trzymali” ten zwyczaj, to ludzie daleko bardziej ciekawi niż z początku sądziłem. Momentalnie mnie „skanowali”, rozpoznawali moje szczere intencje i zgadzali się na nagranie.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa felieton Remigiusz Mazur-Hanaj

FELIETON Sok z wilczej jagody. Felieton Miłosza Manasterskiego

Mówi się, że władza demoralizuje, ale jeszcze bardziej demoralizuje brak władzy. Ci, dla których władza jest jak narkotyk, zrobią wszystko by ją odzyskać. Obserwując obóz opozycji, można się obawiać, że w politycznej walce nie cofną się przed niczym. Ujawnione jakiś czas temu powiązania liderów Platformy Obywatelskiej z hejterskim portalem Sok z Buraka powinny już dawno odebrać im przepustkę do życia publicznego.
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka mowa nienawiści Roman Giertych polityka Facebook miłosz manasterski felieton POLSKA

FELIETON Czyste ręce, dystans i nerwowy uśmiech. Felieton Miłosza Manasterskiego

Marszałek Tomasz Grodzki stara się zachować jak największy dystans od prokuratorskich zarzutów i oczekuje od nas wszystkich wiary, że jego ręce, które tak chętnie dezynfekuje przed kamerami, są naprawdę czyste. Zapewne znajdą się wyznawcy tej wiary, ale chłodna ocena sytuacji nie działa na korzyść polityka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton Tomasz Grodzki prokuratura miłosz manasterski

FELIETON Lewe skrzydło Porozumienia? Felieton Miłosza Manasterskiego

Borys Budka jeszcze w lutym odgrażał się, że szuka pięciu posłów, którzy przejdą na stronę opozycji. Tymczasem chwilę później sam stracił kolejnego, trzeciego parlamentarzystę, zaś obóz Zjednoczonej Prawicy powiększył się. Aczkolwiek nie bez kontrowersji…
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Nowa Lewica polityka koalicja obywatelska

FELIETON Trzaskowski w tunelu. Felieton Miłosza Manasterskiego

Prezydent Trzaskowski zapewne zreflektował się, że pozostawi po sobie w stolicy tylko nieprzyjemne wspomnienia. Stąd pomysł, by zrobić coś spektakularnego. Ni stąd niż zowąd prezydent stolicy zapowiedział budowę trzeciej linii metra. Problem w tym, że tak jak bohater Dantego "obrał błędne manowców koleje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa metro

FELIETON Dlaczego PE nie ogłasza Unii "strefą wolności dla katolików"? Felieton Magdaleny Złotnickiej

W ostatnich miesiącach miały miejsce liczne ataki na kościoły. Dochodziło do zniszczenia mienia, niekiedy znacznej wartości, wypisywania plugawych haseł na murach świątyń. Tego, co wypisują niektórzy internauci na temat kapłanów, nawet nie wypada przytaczać. Teraz pojawiły się informacje o śmierci księdza, brutalnie pobitego na początku marca. Kiedy więc Unia Europejska ogłosi się "strefą wolności dla katolików"? - pisze w swoim felietonie Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska felieton Magdalena Złotnicka katolicyzm

FELIETON Bezpieczna i tolerancyjna Polska. Felieton Miłosza Manasterskiego

Niegdyś na Zachodzie krążyły opowieści o niedźwiedziach chodzących swobodnie po polskich miastach. Dzisiaj europejscy politycy z Verą Jourovą na czele tworzą historię o niebezpieczeństwach, jakie czają się w Polsce na dziennikarzy i mniejszości. Są one równie prawdziwe, jak te o niedźwiedziach.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski felieton przestępczość Europa Unia Europejska POLSKA bezpieczeństwo

FELIETON Krem do cery świrowatej poproszę! Felieton Magdaleny Złotnickiej

Poprawność polityczna zamaszystym krokiem wkroczyła także do świata kosmetyki. Jedna z firm zamierza usunąć z nazw swoich produktów określenie "normalna" w stosunku do cery czy włosów. Chodzi oczywiście o to, by nie urażać osób, które nie mają cery normalnej. Tylko czym zastąpią słowo "normalna"? Przeciętna? To dopiero nieprzyjemne! - pisze w swoim felietonie Magdalena Złotnicka.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka felieton kosmetyki zdrowie uroda społeczeństwo POLSKA

FELIETON "Trzynastka" i "czternastka" przywracają godność. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jeśli nie mogliśmy być dumni z rozwoju gospodarczego, jaki nastąpił w Polsce po 1989 r. to głównie dlatego, że był on bardzo niesprawiedliwy. Dopiero tzw. trzynastka i wprowadzona właśnie czternasta emerytura sprawiają, że beneficjentami sukcesu naszej ojczyzny będą także ci, którzy przed laty budowali jego podstawy - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  emerytura pomoc pomoc społeczna senior rząd Mateusza Morawieckiego społeczeństwo miłosz manasterski felieton POLSKA