X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
82 lata Dwójki

Złoty Mikrofon dla Marcina Majchrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 10:11
Wśród laureatów prestiżowej nagrody Polskiego Radia znalazł się Marcin Majchrowski - wieloletni dziennikarz muzyczny Dwójki.
Audio
  • - To wyróżnienie obliguje do dalszej pracy - mówił Marcin Majchrowski w rozmowie z Beatą Stylińską
Marcin Majchrowski
Marcin MajchrowskiFoto: Grzegorz Śledź / PR2

Złote Mikrofony to nagrody przyznawane dziennikarzom i twórcom za dorobek, mistrzostwo warszatu i zasługi dla Polskiego Radia. Statuetki przyznawane są osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Polskie Radio przyznaje Złote Mikrofony od 1969 roku. Dotychczas nagrody te otrzymało ponad 200 osób. Wśród laureatów są: Maria Kuncewiczowa, Bohdan Tomaszewski, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Jerzy Janicki, Anna Seniuk, Jerzy Waldorff, Irena Kwiatkowska, ksiądz Józef Tischner, Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Maria Szabłowska-Szabel, Henryk Talar. Kandydaci do nagrody wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej między innymi, teatru, muzyki, literatury, reportażu, polityki, realizacji dźwięku oraz korespondencji zagranicznej. Nagrodę można otrzymać tylko raz w życiu. Polskie Radio przyznaje też nagrodę Diamentowy Mikrofon, którym honoruje wielkich twórców radiowych za ich wybitne zasługi. Wśród osób wyróżnionych Diamentowym Mikrofonem są: Jan Nowak Jeziorański, Irena Kwiatkowska, Lucjan Kydryński, Wacław Przybylski, Jerzy Waldorff i Czesław Miłosz.

Do prestiżowego grona Złotych Mikrofonów dołączył nasz redakcyjny kolega, Marcin Majchrowski, którego znają Państwo świetnie z radiowych koncertów Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy autorskiego cyklu "104 symfonie Józefa Haydna", a ostatnio także jako wytrawnego komentatora Konkursu Chopinowskiego. Oto, co o swoim związku z Polskim Radiem pisze znakomity dziennikarz:

Marcin Majchrowski. Fot. Grzegorz Śledź Marcin Majchrowski. Fot. Grzegorz Śledź

Radio zawsze było moim marzeniem (które się spełniło), jest nie tylko zawodowym obowiązkiem, ale i wielką pasją (zdecydowanie górującą nad innymi). Zaczęło się od… fletu prostego i niewielkiego zespołu w przedszkolu, potem był fortepian w podstawówce i liceum (wszystko w Łodzi), a jeszcze później Instytut Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wsiąknąć w muzykę udało się szybko i skutecznie - tak pozostaje do dzisiaj, w radiowej Dwójce, z którą związany jestem od 1993 roku, chyba na dobre i na złe. Trudno mi tylko wymieniać ulubionych kompozytorów i ukochane dzieła, bo lista ciągle się wydłuża, a nie chciałbym żadnego z moich ulubieńców skrzywdzić. A poza muzyką? Znajdzie się jeszcze kilka dziedzin, bez których nie wyobrażam sobie wolnego czasu: historia i astrofizyka zdecydowanie na tej liście przodują, zresztą świat jest naprawdę niezwykle ciekawy i taki niezgłębiony. Rację mieli starożytni: ars longa, vita brevis.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak