Polskie Radio
Section05
konkurs chopinowski

Koncert na Facebooku. Gry Lidii Grychtołówny słuchano na całym świecie

- W Filharmonii Narodowej może mnie usłyszeć 1100 osób, bo tyle mieści sala. W obecnej sytuacji mogły mnie słuchać miliony osób na świecie - powiedziała w Polskim Radiu 24 pianistka i pedagog prof. Lidia Grychtołówna. Artystka w niedzielę dała koncert w swoim domu. Występ był transmitowany na Facebooku. Zabrzmiały utwory Fryderyka Chopina. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA koronawirus Anna Popek MUZYKA Fryderyk Chopin konkurs chopinowski muzyka klasyczna

XVIII Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu. Sprawdź co, gdzie, kiedy

Wszystkie anteny Polskiego Radia zaplanowały transmisje, retransmisje, rozmowy z uczestnikami, laureatami i jurorami XVIII Konkursu Chopinowskiego, który odbędzie się dniach 2-23 października br. w Warszawie. Polskie Radio, które jest patronem medialnym wydarzenia,  ufunduje nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 Polskie Radio Dwójka chopin

Piotr Alexewicz zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego

Od 1 lutego młodzi pianiści – głównie studenci akademii muzycznych i uczniowie szkół muzycznych II stopnia – mierzyli się z utworami Fryderyka Chopina w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Tegoroczna prezentacja młodych pianistów od początku budziła spore emocje, ponieważ zdobywcy pierwszych dwóch nagród otrzymują promocję do październikowego Międzynarodowego Konkursu bez konieczności udziału w kwietniowych eliminacjach.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski Dwójka

Przewodnicząca jury Konkursu Chopinowskiego: finaliści mogą nas zaskoczyć

- To, co z tego konkursu można wnioskować, to dobry poziom i przygotowanie. Pierwsza trójka, jak i pozostali finaliści, mogą nas zaskoczyć w kwietniu oraz w październiku - komentowała wyniki zakończonego właśnie Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, przewodnicząca jury.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Fryderyk Chopin Dwójka konkurs chopinowski Dwójka

Znamy uczestników XVIII Konkursu Chopinowskiego. Wśród nich 18 Polaków

Znamy już nazwiska uczestników eliminacji XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Mimo wątpliwości związanych z koronawirusem, organizatorzy podjęli decyzję o zachowaniu pierwotnego terminu przesłuchań, które odbędą się w kwietniu w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej. XVIII Konkurs Chopinowski odbędzie się w dniach od 2 do 23 października 2020 roku. 
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski

XVIII Konkurs Chopinowski. Rekordy, rozmach i koronawirus w tle

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina będzie pod każdym względem niezwykły. Zarówno pod względem ilości pianistów chcących w nim wystartować, jak i instytucji zaangażowanych w jego organizację, finansowanie i relacjonowanie. Mimo wątpliwości związanych z koronawirusem, organizatorzy podjęli decyzję o zachowaniu pierwotnego terminu przesłuchań, które odbędą się w kwietniu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin konkurs chopinowski Beata Stylińska Dwójka

Artur Szklener: rozważamy przesunięcie Konkursu Chopinowskiego

- Dla nas jako organizatorów pojawia się pytanie, czy w jakiś sposób sytuacja zdrowotna na świecie zaburzy organizację całego przedsięwzięcia. Staramy się planować wielotorowo, jednak istnieje możliwość, że chińscy aplikanci nie dojadą na przesłuchania w kwietniu - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek konkurs chopinowski koronawirus

Artur Szklener dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopi

Przy olbrzymiej liczbie zgłoszeń uzdolnionych pianistów z Chin poruszyliśmy temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa. - Rozważamy powrót do scenariusza kwalifikacji, który był stosowany przed 2010 rokiem i przeniesienia etapu z kwietnia na wrzesień - o alternatywnych scenariuszach organizacji XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina opowiadał w dzisiejszej audycji dr Artur Szklener - dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski MUZYKA Dwójka