Rosja 2018

Rosja 2018: do Rosji jedziemy po medal? Stefan Szczepłek: przeczy temu logika

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:13
- Ja się boję i nie należę do kategorii kibiców którzy uważają, że na mundial do Rosji jedziemy po medal – mówi w rozmowie z portalem PolskeRadio.pl Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy.
Zdjęcia piłkarzy reprezentacji Polski w hotelu w Arłamowie
Zdjęcia piłkarzy reprezentacji Polski w hotelu w ArłamowieFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Już za 16 dni ruszają mistrzostwa świata w Rosji. Reprezentacja Polski zakończyła zgrupowanie regeneracyjne w Juracie i we wtorek wszyscy piłkarze mają zameldować się na kolejnym obozie kadry w Arłamowie. Tam na kadrę czekają zupełnie inne zadania – ciężki trening, praca i jeszcze raz praca. Na zakończenie pobytu w Arłamowie, 4 czerwca selekcjoner reprezentacji Polski poda ostateczny skład kadry, która 13 czerwca wsiądzie do samolotu, który odleci do Soczi, bazy treningowej „biało-czerwonych” podczas rozgrywek fazy grupowej mundialu.

Czytaj więcej
Arłamów 1200.jpg
Rosja 2018: w Arłamowie bomba idzie w górę. W menu nowe metody, ale deser ten sam

Polacy na mistrzostwach świata zagrają po 12 latach przerwy. Na co stać podopiecznych Adama Nawałki? - Ja się boję i nie należę do kategorii kibiców którzy uważają, że na mundial do Rosji jedziemy po medal. Przeczy temu logika. Z każdym z przeciwników w grupie możemy wygrać, ale z każdym też przegrać, bo to jest szczególna grupa. Takiej jeszcze nie mieliśmy żeby nie było ani jednego przeciwnika z Europy i przynajmniej jednego teoretycznie słabszego od nas. Siły są bardzo wyrównane i dziać się mogą bardzo ciekawe rzeczy – wyjaśnia Szczepłek. 

Kto jest zatem żelaznym faworytem, a kto "czarnym koniem" mundialu? I czy potrzebne są na mistrzostwach takie wydarzenia jak wysoka przegrana gospodarzy, taka jak ta 1:7 kiedy w Brazylii Niemcy upokorzyli "Canarinios"?      

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

ah

Czytaj także

Karius usłyszał słowa pokrzepienia, ale groźby śmierci także. Gdy bramkarz popełni błąd, futbol nie jest już grą zespołową?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:46
Wciąż nie cichną komentarze po finałowym meczu Ligi Mistrzów, w którym triumfował Real Madryt pokonując 3:1 Liverpool. Najwięcej mówi się o bramkarzu "The Reds" Lorisie Kariusie, któremu jedni śpiewają hymn Liverpoolu "You'll naver walk alone", a inni życzą śmierci.    
rozwiń zwiń