X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Plaasmoorde, czyli mordy na farmach. RPA pozbywa się białych

Oblewani kwasem, paleni żywcem. W RPA wciąż dochodzi do postapartheidowych mordów na farmerach, głównie mieszkających tam od wielu pokoleń białych afrykanerach. Również Polaków. Kiedyś były to morderstwa odwetowe. Teraz dokonują ich ludzie, którzy urodzili się już po apartheidzie. Nazywają to Plaasmoorde, co w języku afykanerskim oznacza "mordy na farmach". 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS RPA zabójstwo rolnicy Afryka Afryka Południowa

TYLKO U NAS Szkoła dla młodych z Białorusi. Poznawali Polskę "od środka"

Aktywni młodzi ludzie, pochodzący z różnych miejsc Białorusi, spotkali się m.in. z marszałkiem Senatu, z politykami partii rządzącej i opozycji, PO i PiS, z samorządem. To dla nich unikalna okazja, by zobaczyć, jak funkcjonuje zupełnie inny niż białoruski system polityczny. Szkołę letnią zorganizowała białoruska prodemokratyczna partia opozycyjna "Ruch O Wolność".
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS społeczeństwo relacje polsko-białoruskie

TYLKO U NAS "Zostało ci parę dni". Groźby wobec dziennikarki z Białorusi

Redaktor naczelna niezależnego portalu białoruskiego Charter97.org (Karta’97) Natalia Radzina informuje, że otrzymała wulgarny e-mail, którego autor grozi, że zostało jej już tylko „kilka dni”. Portal pisze wiele o braku demokracji na Białorusi, ale również odkłamuje rosyjską propagandę, dotyczącą m.in. wojny na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja TYLKO U NAS opozycja demokratyczna media

Góry Błękitne czy spowite niebieską mgłą? [WIDEO]

Góry Błękitne leżą ok 100 km od Sydney w Australii. Nazwę zawdzięczają porastającym ich stoki eukaliptusom. Olejki eteryczne, które ulatniają się z liści tych drzew powodują, że góry te oglądane z odległości wyglądają jakby były przykryte lekką, niebieskawą mgłą. Miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Zobacz więcej na temat:  wiadomości TYLKO U NAS podróże podróże zagraniczne STYL ŻYCIA Australia Sydney

TYLKO U NAS Brzęczek docenia pierwszych rywali. "Znaczą bardzo wiele"

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej - Jerzy Brzęczek przyznaje, że jego drużyna potrzebuje gry z czołowymi drużynami, by optymalnie przygotować się do meczów eliminacji do Ligi Europy. - Te drużyny mają wspaniałych piłkarzy - powiedział Brzęczek w rozmowie z Polskim Radiem o reprezentacjach Włoch i Portugalii, z którymi biało-czerwoni zmierzą się w jesiennych meczach nowych rozgrywek - Ligi Narodów UEFA. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski TYLKO U NAS Piłka nożna SPORT

Piwowski by tego nie wymyślił, czyli rejs upadłej barki

O niszczejącej barce przycumowanej do brzegu Wisły, której nie udaje się żadną urzędniczą siłą usunąć, pisaliśmy kilka tygodni temu. Jednostka zimą tego roku została podtopiona, na początku lipca ktoś ją podpalił. Dlaczego "The love boat" wciąż straszy przy Moście Łazienkowskim? O to zapytaliśmy urzędników odpowiedzialnych za jej usunięcie – wielu urzędników.
Zobacz więcej na temat:  Wisła rzeka straż pożarna policja TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Cox: Wojtyła mówił o 2 płucach Europy, Wschodzie i Zachodzie

Polska i region były wykluczone przez historię, nie przez wybór obywateli – tak Pat Cox, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego tłumaczy swoje zaangażowanie w rozszerzenie UE. W kontekście zbliżających się wyborów do PE apeluje, by ich nieekceważyć i nie bagatelizować – politycy, których wybieramy, będą bowiem decydować o naszej przyszłości. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Parlament Europejski Unia Europejska Jan Paweł II Europa

"Acta 2.0" - sprawdź pod czym podpisze się Polska

Projekty dyrektywy unijnej w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym potocznie zwany "Acta 2.0" od miesięcy budzi wiele kontrowersji. Zwykli użytkownicy sieci, ale też znani youtuberzy, vlogerzy czy właściciele dużych serwisów internetowych wręcz mówią o cenzurze internetu. Kością niezgody są dwa artykuły 11 i 13. Wprawdzie Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu stanowisko komisji prawnej PE w sprawie reformy prawa autorskiego, ale prace nad dyrektywą wciąż będą trwały.
Zobacz więcej na temat:  acta dyrektywa UE Parlament Europejski Komisja Europejska Unia Europejska prawa autorskie TYLKO U NAS