Rosja 2018

Rosja 2018: biało-czerwoni rozbili Litwę. Jak spisały się "Orły" Adama Nawałki?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 21:29
Reprezentacja Polski rozgromiła Litwę na PGE Narodowym w Warszawie 4:0 w ostatnim sparingu przed wyjazdem na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Jak zagrali kadrowicze? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami portalu PolskieRadio.pl.
Reprezentacja Polski przed meczem z Litwą
Reprezentacja Polski przed meczem z Litwą Foto: PAP/Leszek Szymański

Oceny w skali 1-6 (1-niedostateczny, 6-celujący):

Nie miał zbytnio wiele pracy w spotkaniu z reprezentacją Litwy. Popisał się fantastyczną interwencją w 43 minucie kiedy to interweniował przy silnym uderzeniu Sernasa.

Bartosz Bereszyński (4+) - Dwa błędy w meczu na PGE Narodowym, na szczęście nie skutkujące utratą bramki. Solidny mecz w wykonaniu obrońcy włoskiej Sampdorii i dodatkowo asysta przy golu Dawida Kownackiego. Może powalczyć o miejsce w składzie z Maciejem Rybusem.

Artur Jędrzejczyk (3) - Kilka mniejszych błędów, głównie w pierwszej części meczu. Ogólnie dobre spotkanie w wykonaniu zawodnika Legii Warszawa.

Jan Bednarek (3+) - Zagrał w ustawieniu z trójką obrońców i ponadto na pozycji Kamila Glika. Udało mu się zastąpić obrońcę AS Monaco, jednak Litwini nie postawili wymagających warunków. Mundial w Rosji będzie życiowym sprawdzianem.

Thiago Cionek (4) - Dobry występ piłkarza włoskiego SPAL. Czytał grę na boisku i potrafił się dobrze ustawić w stosunku do rywala. Solidna praca w formacji defensywnej.

Maciej Rybus (4+) - Bardzo dobry występ w wykonaniu zawodnika Lokomotiwu Moskwa. Asystował przy pierwszej bramce Roberta Lewandowskiego, bezbłędny przez większość czasu gry.

Dawid Kownacki (4) - Udało mu się zastąpić Piotra Zielińskiego, mecz z Litwą zwieńczył golem podwyższając rezultat na 3:0. Mógł zdobyć więcej niż jedną bramkę, ale ostatecznie zabrakło szczęścia.

Grzegorz Krychowiak (4) - Prawie 80 minut na boisku. Bardzo dobre zagrania - zdobył bramkę, której sędzia ostatecznie nie uznał. Liczymy, że w meczach grupowych podczas MŚ pokaże na co go stać.

Jacek Góralski (4+) - Można przyznać, że zagrał lepiej niż jego kolega Grzegorz Krychowiak. Bardzo dobry duet w ekipie Adama Nawałki. Agresywny, szybki i do tego z dobrym zagraniem. O miejsce w składzie może rywalizować z Karolem Linettym.

Arkadiusz Milik - (3) - Bardzo zależało mu na strzeleniu gola, jednak zabrakło wykończenia. To dzięki niemu Polacy mieli rzut wolny, po którym Robert Lewandowski zdobył drugą bramkę.

Robert Lewandowski (6) - Wykonał swoje zadanie. Strzelił dwa gole i ze spokojem mógł oglądać drugą połowę z ławki rezerwowych. Główna siła ofensywy biało-czerwonych podczas MŚ w Rosji.

Wojciech Szczęsny (3) - Po wejściu na boisko zabrakło koncentracji przez co miał nerwowy początek. Uratował gospodarzy przed stratą gola po błędzie Bereszyńskiego.

Łukasz Piszczek (4) - Zagrał tak jak potrafi. Mądrość i doświadczenie na boisku, podstawowe ogniwo w zespole Adama Nawałki.

Michał Pazdan (2) - Słaby występ obrońcy mistrza Polski. Wprowadził niepewność w linii obrony, ponadto kiepsko wyglądała jego komunikacja z Wojciechem Szczęsnym co stwarzało szansę dla rywali.

Jakub Błaszczykowski (5) - Był na boisku ok. 15 minut a zaprezentował się z jak najlepszej strony. Doświadczenie i boiskowa mądrość podobnie jak Łukasz Piszczek. Zdobył czwartą bramkę wykorzystując rzut karny - pierwszy po niewykorzystanej jedenastce w ćwierćfinale Euro 2016.

Piotr Zieliński (3) - Ostatni kwadrans w meczu z Litwą. Zawodnik Napoli nie wyróżnił się niczym specjalnym.

Łukasz Teodorczyk (3+) - Dobre zachowanie przy akcji, po której padła bramka na 3:0. Nie wykorzystał "setki", ale mimo tego zaprezentował się jako solidny i wartościowy zmiennik.

(mb), PolskieRadio.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka może spać spokojnie, obrońca AS Monaco Kamil Glik dostał zielone światło w kwestii wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji. Polak pozytywnie przeszedł konsultacje medyczne z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim i w środę wraz z drużyną uda do Soczi, gdzie biało-czerwoni będą mieli swoją bazę podczas MŚ.