Rosja 2018

Rosja 2018: szok w Arabii Saudyjskiej po porażce w meczu otwarcia. "Biorę pełną odpowiedzialność przed księciem i obywatelami"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 12:33
Rozczarowanie i szok dominują w tekstach piątkowych wydań gazet w Arabii Saudyjskiej po meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw świata, w którym reprezentacja tego kraju przegrała z Rosją 0:5. "Nawet najwięksi pesymiści się tego nie spodziewali" - zaznaczono.
Mecz otwarcia XXI MŚ w piłce nożnej: Rosja - Arabia Saudyjska
Mecz otwarcia XXI MŚ w piłce nożnej: Rosja - Arabia Saudyjska Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Od 14 czerwca do 15 lipca cały świat opanuje piłkarska gorączka. Nie inaczej będzie na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki. 

baner Mundial_FB.jpg
Rosja 2018

"Słaby występ i dotkliwa przegrana" - to tytuł w "Okaz". W dalszym tekście znalazło się odniesienie do koloru strojów, w których wystąpili w czwartek podopieczni Juana Antonio Pizziego. "Nawet najwięksi pesymiści nie spodziewali się tak srogiej porażki zielonych Saudyjczyków" - oceniono.

W "Al-Watan" z kolei mowa o bolesnym upadku. Tamtejszy minister sportu Turki al-al-Sheikh tuż po zakończeniu pojedynku w Moskwie zapowiedział, że Arabia Saudyjska chce teraz stworzyć nowe pokolenie piłkarzy. Juniorzy mają być wysyłani na profesjonalne treningi za granicę. 

- Biorę pełną odpowiedzialność przed księciem i obywatelami. Musimy to przyznać: taka jest siła obecnej generacji naszych zawodników - podkreślił.

Powtórzył przy okazji złożoną już w przeszłości krytykę wysokich - jego zdaniem - zarobków, jakie otrzymują w rodzimej lidze futboliści. Według niego zniechęca ich to do wyjazdu za granicę i zbierania doświadczenia w klubach na obczyźnie.

Czytaj więcej
Salah 1920x.jpg
Na początek Egipt - Urugwaj. Salah od pierwszych minut?


- Mówiłem już, że żaden saudyjski piłkarz nie zasługuje na to, by dostawać więcej niż milion riali (ok. 230 tys. euro - przyp. red.) za sezon. Wówczas zostałem za te słowa mocno zaatakowany. Taka jest jednak rzeczywistość - zastrzegł al-al-Sheikh.


W sieci i prasie oraz wśród kibiców nie brakuje także odniesień do zachowania obecnego w czwartek na Łużnikach Muhammada ibn Salmana. Książe Arabii Saudyjskiego oglądał spotkanie w loży honorowej w towarzystwie prezydenta Rosji Władimira Putina i szefa FIFA Gianniego Infantino. Fotografowie uwiecznili na zdjęcia nietęgą minę ibn Salmana, a komentatorzy żartowali, iż "zemstą" na Rosji może być próba wpłynięcia na światowe ceny ropy.


W drugim meczu grupy A Egipt zagra w piątek z Urugwajem.

(mb)

Czytaj także

Rosja 2018: brak eliminacji problemem "Sbornej"? "Wszyscy wierzą w zwycięstwo z Arabią Saudyjską"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 09:05
W czwartek o 17:00 piłkarska reprezentacja Rosji zainauguruje meczem z Arabią Saudyjską mistrzostwa świata. Ani Rosjanie, ani ich rywale nie są zaliczani do faworytów. 
rozwiń zwiń