Rosja 2018

Rosja 2018: brak eliminacji problemem "Sbornej"? "Wszyscy wierzą w zwycięstwo z Arabią Saudyjską"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 09:05
W czwartek o 17:00 piłkarska reprezentacja Rosji zainauguruje meczem z Arabią Saudyjską mistrzostwa świata. Ani Rosjanie, ani ich rywale nie są zaliczani do faworytów. 
Audio
  • Z Wojciechem Kowalewskim byłym bramkarzem m.in. Spartaka Moskwa rozmawiał o meczu otwarcia i szansach Rosji w tych mistrzostwach Darek Matyja (IAR)
Mundial w Rosji potrwa w dniach 14 czerwca - 15 lipca
Mundial w Rosji potrwa w dniach 14 czerwca - 15 lipca Foto: PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG

Od 14 czerwca do 15 lipca cały świat opanuje piłkarska gorączka. Nie inaczej będzie na portalu PolskieRadio.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy unikalny serwis, na którym można śledzić wszystkie wydarzenia związane z mundialem w Rosji. Ponadto zapraszamy do słuchania relacji naszych wysłanników na antenach Jedynki i Trójki. 

Mundial_banner_na_strone.jpg
Rosja 2018

Wojciech Kowalewski który m.in. przez kilka sezonów był bramkarzem Spartaka Moskwa uważa, że mecz z Arabią Saudyjską będzie bardzo ważny dla Rosjan, 

- Pamiętajmy o tym, że jest to mecz otwarcia, bardzo ważny dla drużyny gospodarzy. Oczekiwania są duże, zainteresowanie przeogromna, a oprawa z pewnością będzie tak, że kibice zapamiętają ją na długie lata. Organizatorom właśnie o to chodzi aby te pozytywne obrazki obiegły cały świat. Rywalizacja sportowa to już jest dalsza część tego całego wydarzenia. Kibice rosyjscy oczywiście liczą na to, że będzie to część optymistyczna. Choć nastroje w mediach i w "narodzie" - jak to się mówi w Rosji - nie są zbyt optymistyczne - przyznał Kowalewski. 

"Sborna" jako gospodarz turnieju nie grała w kwalifikacjach. 

- Reprezentacja Rosji z dużymi problemami przygotowywała się do tych mistrzostw. Jako gospodarz nie grała w eliminacjach i wiadomo, że to nie wpływa motywująco na drużynę. Dodatkowo jest duża presja związana z oczekiwaniami kibiców. Bez względu na prognozy przed turniejem i tak wszyscy wierzą w zwycięstwo z Arabią Saudyjską, bo to może być kluczowe w kontekście losów tej reprezentacji w dalszej części turnieju - stwierdził były reprezentant Polski. 


Wojciech Kowalewski liczy, że Rosjanie wyjdą z grupy gdyż obecność gospodarzy w dalszej fazie turnieju z pewnością wpłynie na zwiększenie zainteresowania mistrzostwami. 

- Ja bym chciał, żeby Rosjanie wyszli z grupy. Gra tam jeszcze kilku zawodników, z którymi miałem okazję spotkać się na boisku, czy to w Spartaku czy w drużynach, z którymi graliśmy. Te spotkania czy to na boisku, czy poza nim zawsze były bardzo ciepłe. Rodzina piłkarska jest jedna. Do tej pory utrzymujemy kontakty, wymieniamy się doświadczeniami, bo mimo, że wielu z nas zakończyło już kariery, to od piłki żeśmy nie odeszli - dodał. 

Mecz Rosji z Arabią Saudyjską dziś o 17:00. Polacy turniej rozpoczną 5 dni później. Rywalami biało-czerwonych w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

(mb)

Czytaj także

Rosja 2018: Andrzej Janisz i Jerzy Engel przedstawiają grupy mundialu. Kolumbia głównym rywalem Polaków w grupie H?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 09:29
Od 6 do 13 czerwca Andrzej Janisz i Jerzy Engel przedstawiali układ sił w grupach mistrzostw świata. Na koniec grupa H, w której zagra reprezentacja Polski po 12 latach nieobecności na mundialu.  
rozwiń zwiń