Rosja 2018

Rosja 2018: Polska bezradna w meczu z Senegalem. Jak zagrali biało-czerwoni w swoim pierwszym spotkaniu na tegorocznym mundialu?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 20:20
Reprezentacja Polski przegrała w swoim pierwszym meczu na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji z Senegalem 1:2. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych zdobył pod koniec spotkania Grzegorz Krychowiak. Jak zagrali kadrowicze? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami portalu PolskieRadio.pl.
Robert Lewandowski w meczu Polska - Senegal podczas mundialu w Rosji
Robert Lewandowski w meczu Polska - Senegal podczas mundialu w Rosji Foto: PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Oceny w skali 1-6 (1-niedostateczny, 6-celujący):

Wojciech Szczęsny (3) – praktycznie nic nie mógł zrobić przy dwóch bramkach dla Senegalczyków. Najpierw samobój, a później błędy w obronie. Bardzo dobra interwencja w drugiej połowie - nie miał wiele pracy.

Łukasz Piszczek (2) - popełnił błąd przy pierwszej bramce. Miał okazję do strzelenia bramki. Poza jednym błędem dobre zawody gracza Borussii Dortmund.

Thiago Cionek (1) – fatalne zawody obrońcy SPAL. Samobój w pierwszej połowie i ogólnie nerwowe mecz w wykonaniu piłkarza reprezentacji Polski.

Michał Pazdan (3) – zaliczył kilka dobrych interwencji we własnym polu karnym. Jeden z lepszych piłkarzy w pierwszej połowie meczu.

Maciej Rybus (3) – dobrze współpracował z Kamilem Grosickim, ale nie wychodziła mu gra w obronie. Miał kilka akcji pod bramką rywala, ale nic z tego nie wynikało. W grze obronnej miał szczęście, że asekurował go Pazdan.

Jakub Błaszczykowski (2) - bezbarwny mecz w jego wykonaniu. Bez agresji, na plus tylko setny występ w reprezentacji. W drugiej połowie już nie zagrał, prawdopodobnie z powodu kontuzji.

Grzegorz Krychowiak (3+) – tak naprawdę tylko bramka daje mu wyższą notę. Dobrze grał w obronie, ale nic poza tym. Szybko otrzymał żółtą kartkę i to cud, że mecz dograł do końca.

Piotr Zieliński (2) – Dużo dogrywał do kolegów z drużyny, ale dalej już nic z tego nie wynikało. Przez większość czasu gry mało widoczny.

Kamil Grosicki (3) – asysta przy bramce Krychowiaka. Starał się grać na wszystkich pozycjach, na lewej stronie, na prawej i na środku. Nie był to „TurboGrosik”, którego znamy.

Arkadiusz Milik (2) – słaby występ piłkarza Napoli. Dużo niecelnych podań i tyle samo błędnych decyzji. W drugiej połowie mógł zdobyć bramkę, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Robert Lewandowski (3) – niewidoczny w pierwszej części meczu. W drugiej połowie mógł strzelić gola z rzutu wolnego, ale fantastycznie spisał się bramkarz Senegalu. Odcięty od gry.

Rosja 2018

Zmiennicy:

Jan Bednarek (3) – m.in. po jego błędzie padła druga bramka dla Senegalczyków. Wygrał kilka pojedynków, ale nic poza tym.

Bartosz Bereszyński – grał zbyt krótko.

Dawid Kownacki – grał zbyt krótko.

(mb), PolskieRadio.pl

Biało-czerwoni rozpoczęli mundial w Rosji od fatalnego spotkania, w którym ulegli 1:2 Senegalowi. Kolejnym starciem biało-czerwonych będzie mecz z Kolumbią, w którym zagramy o wszystko.