Rosja 2018

Rosja 2018. Kamil Glik po meczu z Japonią: to był kabaret

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 22:12
- Fajnie było wygrać. Powiedziałem w szatni do chłopaków, żebyśmy uśmiechnięci po meczu wrócili do niej i żebyśmy tak potem wchodzili do samolotu. Ten uśmiech, mimo wszystko, na pewno się pojawi choć na chwilę. Daliśmy sobie i kibicom szczyptę słodkości. To nie usprawiedliwia jednak tego, co się zdarzyło w całym turnieju - stwierdził Kamil Glik po meczu z Japonią.
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Japonia - Polska, a Marek Solecki starcie Senegal - Kolumbia (PR1)
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Japonia - Polska, a Marek Solecki starcie Senegal - Kolumbia (PR1)
Jan Bednarek i Kamil Glik
Jan Bednarek i Kamil Glik Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Polscy piłkarze po raz trzeci z rzędu wygrali mecz "o honor" w piłkarskich mistrzostwach świata. Po zwycięstwach nad USA (3:1 w 2002 roku) i Kostaryką (2:1 w 2006) przyszła kolej na Japonię. Jedynego gola uzyskał Jan Bednarek, który gdyby nie kontuzja Kamila Glika pewnie byłby rezerwowym.

Serwis specjalny
baner 2 rosja 2018
Rosja 2018

- Nie jest idealnie. Pomimo tego, że ciężko pracowałem, to minęły trzy tygodnie z hakiem, a to jest to jednak kontuzja, którą leczy się około pięć-sześć tygodni. Myślę, że w stu procentach, to będę gotowy dopiero jak się zacznie sezon ligowy - stwierdził Kamil Glik pytany o zdrowie tuż po meczu z Japonią.

Obrońca ocenił tez ostatnie spotkanie "biało-czerwonych" na mundialu w Rosji. - Fajnie było wygrać. Powiedziałem w szatni do chłopaków, żebyśmy uśmiechnięci po meczu wrócili do niej i żebyśmy tak potem wchodzili do samolotu. Ten uśmiech, mimo wszystko, na pewno się pojawi choć na chwilę. Daliśmy sobie i kibicom szczyptę słodkości. To nie usprawiedliwia jednak tego, co się zdarzyło w całym turnieju - powiedział Glik.

Czwartkowe spotkanie w Wołgogradzie było wyjątkowe ze względu na przebieg końcowych minut - mimo niekorzystnego wyniku japońscy obrońcy podawali sobie piłkę na własnej połowie, bo ich celem nie było wyrównanie, ale za wszelką cenę chcieli uniknąć straty drugiego gola, który wyeliminowałby ich z turnieju. Wszystko za sprawą prowadzenia Kolumbii z Senegalem (1:0), co sprawiło, że Azjaci dostali się do 1/8 finału kosztem ekipy afrykańskiej dzięki... mniejszej liczbie ujemnych punktów (za żółte i czerwone kartki) w klasyfikacji fair play.

- Końcówka tego meczu to był kabaret - stwierdził Glik.

Źródło/ TVP/Sport

Zobacz więcej na temat: Piłka nożna Rosja 2018 SPORT

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w Wołgogradzie Japonię 1:0 (0:0) w swoim ostatnim występie na mistrzostwach świata. Mimo wygranej, biało-czerwoni zajęli ostatnie, czwarte miejsce w grupie D, z której do 1/8 finału awansowały drużyny Kolumbii i Japonii.