Rosja 2018

Rosja 2018: Paryż idzie w ślady Londynu. Reprezentacja Francji uhonorowana na stacjach metra

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 13:09
W paryskim metrze zmieniono nazwy kilku stacji, aby uhonorować piłkarską drużynę narodową, która w niedzielę wywalczyła w Rosji tytuł mistrza świata. W stolicy Francji pojawiły się takie przystanki jak "Deschamps-Elysees" czy "Victor Hugo Lloris".
Paryskie metro
Paryskie metro Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Didier Deschamps to selekcjoner "Trójkolorowych", którzy w niedzielę wygrali na moskiewskich Łużnikach z Chorwacją 4:2 w finale mundialu i wznieśli trofeum. Hugo Lloris to z kolei podstawowy bramkarz tego zespołu.

Nazwę innej stacji - "Notre-Dame des Champs" - zmieniono w poniedziałek na "Notre Didier Deschamps".

Paryżanie przygotowują się na powitanie mistrzów, którzy mają przejechać słynną aleją Champs-Elysees w poniedziałkowe popołudnie.


Francja zdobyła tytuł po raz drugi w historii. Poprzednio dokonała tego w 1998 roku w ojczyźnie.

(mb)

Czytaj także

Rosja 2018: Francja świętuje mistrzostwo globu. "Les Bleus na dachu świata"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 08:18
"Dzień chwały nadszedł" - tak dziennik "Le Figaro" w wydaniu internetowym skomentował sukces piłkarskiej reprezentacji Francji, która zdobyła mistrzostwo świata. "Trójkolorowi" w finale mundialu na moskiewskich Łużnikach pokonali Chorwację 4:2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyńskie metro uhonorowało selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:44
Północnolondyńska stacja metra Southgate otrzymała na dwa dni nową nazwę na cześć selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Anglii, Garetha Southgate'a. Akcja ma na celu podziękowanie trenerowi za poprowadzenie drużyny do najlepszego wyniku od 1990 roku.
rozwiń zwiń