X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

Rozgłośnia Polskiego Radia we Lwowie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:00
Oficjalne otwarcie rozgłośni Polskiego Radia we Lwowie odbyło się 15 stycznia 1930 roku. Początkowo stacja o mocy 1,5 kW, zlokalizowana na terenie Targów Wschodnich, retransmitowała na fali 385,1 m program innych rozgłośni.
Rozgłośnia Polskiego Radia we Lwowie
Rozgłośnia Polskiego Radia we LwowieFoto: Archiwum Polskiego Radia/T. Kaźmierski

Studio w kawiarni "Ziemiańska" przy ulicy Batorego 6 rozpoczęło działalność 13 lutego 1930 roku. Pierwsza lwowska audycja, transmitowana przez wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia, została nadana 18 marca 1930 roku. Wkrótce stacja pracowała 8 godzin na dobę. Dyrektorem rozgłośni został inż. Witold Scazighino, a Juliusz Petry kierownikiem programowym. Po przeprowadzonej reorganizacji, kiedy na pierwszy plan wyszły sprawy programowe, Juliusz Petry mianowany został naczelnym dyrektorem, zaś inż. Scazighino pełnił funkcje kierownika administracji. Spikerami byli Celina Nahlik, Kazimierz Jan Wajda i Jerzy Tepa.