Lato z Radiem 2018

Ponad 100 tys. ludzi podczas Lato z Radiem Festiwal. "Fantastyczna atmosfera i niezwykła publiczność"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 07:11
- W ciągu całego dnia Lato z Radiem Festiwal zgromadził ponad 100 tys. widzów - poinformował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - W Jedynce, Trójce, Czwórce, na portalu Polskieradio.pl słuchały nas miliony ludzi - dodał Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia S.A. 
Lato z Radiem Festiwal
Lato z Radiem FestiwalFoto: PolskieRadio.pl

W strefie koncertowej na Skwerze Kościuszki, publiczność podziwiała czołowych polskich artystów, którzy wystąpili na dwóch scenach - "Polski Top" i "Idzie Nowe".

Na zakończenie festiwalu do zebranych zwrócili się Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia S.A., oraz prezydent Wojciech Szczurek, który podkreślał niezwykłą atmosferę wydarzenia. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Lato z Radiem wróciło do Gdyni. Fantastyczna atmosfera i niezwykła publiczność - podsumował wydarzenie prezydent Gdyni. 

Z kolei Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia zapewnił, że anteny Polskiego Radia będą emitować jeszcze więcej polskiej muzyki dla młodej publiczności. Dodał, że festiwal na antenach Polskiego Radia oraz na portalu Polskieradio.pl śledziły miliony ludzi. - To, co się dzisiaj wydarzyło to wielkie zobowiązanie dla Polskiego Radia. Tutaj, dzisiaj - jak powiedział wcześniej prezydent Gdyni Wojciech Szczurek - były dziesiątki tysięcy ludzi. W programie Pierwszym, Trzecim, Czwartym Polskiego Radia, na naszym portalu internetowym Polskieradio.pl słuchały nas miliony ludzi - podkreślił Andrzej Rogoyski.

LzR 1200.jpg
Rekordowa oglądalność Lato z Radiem Festiwal. "Magiczne miasto, magiczni wykonawcy, magiczna publiczność"

- Zobowiązanie nasze jest takie: jest w Polskim Radiu dużo muzyki dla młodych ludzi, ale będzie jej jeszcze więcej. Takiej muzyki jakiej dzisiaj słuchaliście - podkreślił. 

prezes 1200.jpg
Andrzej Rogoyski: to wielkie zobowiązanie dla Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski i Wojciech Szczurek zapowiedzieli, że w przyszłym roku Lato z Radiem Festiwal również odbędzie się w Gdyni. 

Na koniec festiwalu muzycy wykonali covery przebojów grupy Maanam. Festiwal zorganizowali: Polskie Radio i miasto Gdynia.

Zobacz całą relację z festiwalu


kad

Zobacz więcej na temat: POLSKA Lato z Radiem