Teatr Polskiego Radia

"Pani Szast-Prast". Nowe słuchowisko Grzegorza Kasdepke

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:25
Słuchowisko "Pani Szast-Prast" w reżyserii Janusza Kukuły powstało w ramach konkursu na scenariusz oryginalnego słuchowiska dla dzieci, zorganizowanego przez Literacki Sopot i Teatr Miniatura w Gdański, Teatr Polskiego Radia oraz Radio Gdańsk. Scenariusz Grzegorza Kasdepke otrzymał II nagrodę w konkursie. Zapraszamy w niedzielę o godz. 19.25.

Konkurs "Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki" składał się z etapu otwartego i zamkniętego dla zaproszonych autorów (Sylwia Chutnik, Grzegorz Kasdepke, Łukasz Orbitowski, Agnieszka Taborska). Oba etapy wygrał scenariusz Jolanty Patyny, a słuchowisko zrealizował Tomasz Man, a zaprezentowane zostało na XV Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2015".

Nagrodzone słuchowiska zostały zrealizowane przez Miejski Teatr Miniatura we współpracy z Teatrem Polskiego Radia, i będą wydane na płytach winylowych oraz w wersji cyfrowej. W Teatrze Miniatura powstanie specjalnie zaprojektowana przestrzeń odsłuchowa, w której będą się odbywały regularne odsłuchania powstałych słuchowisk połączone z warsztatami poświęconymi eksploracji wszystkich zmysłów poza wzrokiem. Projekt został dofinansowany w ramach programu „Edukacja kulturalna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Grzegorz Kasdepke: Pani Szast-Prast

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja akustyczna: Tomasz Perkowski

Muzyka: Krzysztof Ścierański

Obsada:

Maria Pakulnis – Pani Szast-Prast

Julia Siechowicz – Mała

Edyta Janusz-Erhlich – Mama

Krzysztof Gosztyła – Dziadek