Polskie Radio
Section05
Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke: książki są pożywieniem mojego mózgu i wyobraźni

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich gościliśmy znanego i cenionego pisarza literatury dziecięcej Grzegorza Kasdepke, autora m.in. serii o Detektywie Pozytywce. Kasdepke tworzy jednak również dla dorosłych, a przede wszystkim jest zagorzałym czytelnikiem. - Książki są pożywieniem mojego mózgu i wyobraźni - przekonuje. 
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska literatura dzieci książki dla dzieci Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke gościem Martyny Chuderskiej w "Kulturotece" w PR Dzieciom

W studiu Polskiego Radia Dzieciom, w świątecznym nastroju pojawił się niezwykły gość. Jest jednym z najbardziej znanych pisarzy. Większość z jego tytułów zyskało status bestsellera, a Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za najlepszą książkę dla dzieci  pierwszej dekady XXI wieku. Choć twierdzi, że jego bohaterowie wiodą zdecydowanie ciekawsze życie niż on sam, to właśnie na spotkania z Nim jego czytelnicy czekają najbardziej. 
Zobacz więcej na temat:  Kulturoteka literatura dziecięca Grzegorz Kasdepke radio dla dzieci DAB+ Martyna Chuderska

Niezwykły świat literatury dziecięcej z Grzegorzem Kasdepke

Audycja Gwiazdozbiór pełna jest ciekawostek i informacji ze świata filmu i muzyki. Gwiazdą tygodnia jest Grzegorz Kasdepke, wraz z którym przenieśliśmy się do niezwykłego świata dziecięcej literatury. Czy Kasdepke od zawsze lubił czytać książki? Co wydarzyło się podczas jednego ze spotkań autorskich, którego był gościem? Jaką drogę musi przejść tekst zanim stanie się książką? Gość Gwiazdozbioru opowiedział również, jak wyglądała ceremonia pasowania go na Kawalera Orderu Uśmiechu i skąd czerpie pomysły na przygody swoich bohaterów literackich.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Kasdepke Gwiazdozbiór w PRD Marta Powałowska kultura dla dzieci gwiazdy

Grzegorz Kasdepke: dzieci są dla mnie inspiracją [ZOBACZ WIDEO]

- Gdy wyjeżdżałem z Białegostoku do Warszawy 30 lat temu na studia dziennikarskie, miały mi one pozwolić na realizowanie innego wielkiego marzenia. Już wówczas chciałem być zawodowym, utrzymującym się z pisania pisarzem. Przez myśl mi nie przeszło, że będę pisał książki dla dzieci - opowiadał o swoim dzieciństwie gość Roberta Mazurka, autor książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Grzegorz Kasdepke Robert Mazurek książki dla dzieci prasa Białystok literatura dziecięca literatura polska

Reportaż o "...dorosłym, który został dzieckiem" [POSŁUCHAJ]

Aleja Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną w Mińsku Mazowieckim wzbogaciła się o kolejną gwiazdę. W sobotę 21 maja odsłonił ją Grzegorz Kasdepke, niezwykle lubiany autor książek dla dzieci. Czy chciał być pisarzem? Czy lubił czytać książki? Czego życzy dzieciom i czy lubi być "przerabiany" w szkole? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Grzegorz Kasdepke literatura dziecięca książki pisarz KULTURA Trójka