Teatr Polskiego Radia

Witold Kołodziejski o festiwalu "Dwa Teatry". "To wielkie przedsięwzięcie mediów publicznych"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 15:30
Dziś w Sopocie kończy się 18. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wieczorem poznamy laureatów tegorocznego przeglądu. O Grand Prix i liczne nagrody rywalizuje 27 słuchowisk Polskiego Radia, 11 słuchowisk dla dzieci i młodzieży oraz 25 spektakli telewizji. 
Audio
  • Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Literatura (IAR)
  • Krzysztof Czabański o festiwalu "Dwa Teatry" (IAR)
Festiwal Dwa Teatry  to czterodniowe święto sztuki w Sopocie
Festiwal "Dwa Teatry" to czterodniowe święto sztuki w SopocieFoto: Stanisław Loba/TVP

Na czas festiwalu uruchomione zostało cyfrowe Polskie Radio Literatura, gdzie można wysłuchać wszystkich słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń.

Inicjatywę publicznego nadawcy chwali przewodniczący Rady Mediów Narodowych, wyrażając nadzieję, że Radio Literatura będzie pracowało nawet po zakończeniu festiwalu. 

- Polskie Radio Literatura zostało uruchomione jak, swego czasu, Radio Chopin przy okazji Konkursu Chopinowskiego, tak tu Radio Literatura przy okazji "Dwóch Teatrów". Mam nadzieję, że będzie też podobny finał jak z Radiem Chopin, tzn. że za jakiś czas (...) na DAB-ie i w internecie powstanie nowy kanał misyjny Polskiego Radia - mówił Krzysztof Czabański.

- To wielkie przedsięwzięcie mediów publicznych - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

Na czas festiwalu uruchomione zostało cyfrowe Polskie Radio Literatura, gdzie można wysłuchać wszystkich słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń. Witold Kołodziejski chwali inicjatywę publicznego nadawcy.

- Tylko radio do tej pory profesjonalnie przedstawiało tego typu ofertę - zaznaczył. - Jest to dobry pomysł i powinien być kontynuowany - dodał. 

W ramach przygotowań do Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie przez dwa tygodnie cyfrowa antena udostępnia słuchaczom część przebogatego literackiego archiwum Polskiego Radia, w tym poezję, prozę, słuchowiska i seriale radiowe, zrealizowane na podstawie literatury polskiej i światowej. 

Polskiego Radia Literatura można słuchać do 8 lipca na platformie cyfrowej DAB+, w internecie oraz poprzez aplikację mobilną.

kpln

Zobacz więcej na temat: POLSKA