X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Witold Kołodziejski o festiwalu "Dwa Teatry". "To wielkie przedsięwzięcie mediów publicznych"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 15:30
Dziś w Sopocie kończy się 18. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wieczorem poznamy laureatów tegorocznego przeglądu. O Grand Prix i liczne nagrody rywalizuje 27 słuchowisk Polskiego Radia, 11 słuchowisk dla dzieci i młodzieży oraz 25 spektakli telewizji. 
Audio
  • Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Literatura (IAR)
  • Krzysztof Czabański o festiwalu "Dwa Teatry" (IAR)
Festiwal Dwa Teatry  to czterodniowe święto sztuki w Sopocie
Festiwal "Dwa Teatry" to czterodniowe święto sztuki w SopocieFoto: Stanisław Loba/TVP

Na czas festiwalu uruchomione zostało cyfrowe Polskie Radio Literatura, gdzie można wysłuchać wszystkich słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń.

Inicjatywę publicznego nadawcy chwali przewodniczący Rady Mediów Narodowych, wyrażając nadzieję, że Radio Literatura będzie pracowało nawet po zakończeniu festiwalu. 

- Polskie Radio Literatura zostało uruchomione jak, swego czasu, Radio Chopin przy okazji Konkursu Chopinowskiego, tak tu Radio Literatura przy okazji "Dwóch Teatrów". Mam nadzieję, że będzie też podobny finał jak z Radiem Chopin, tzn. że za jakiś czas (...) na DAB-ie i w internecie powstanie nowy kanał misyjny Polskiego Radia - mówił Krzysztof Czabański.

- To wielkie przedsięwzięcie mediów publicznych - podkreśla przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski.

Na czas festiwalu uruchomione zostało cyfrowe Polskie Radio Literatura, gdzie można wysłuchać wszystkich słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń. Witold Kołodziejski chwali inicjatywę publicznego nadawcy.

- Tylko radio do tej pory profesjonalnie przedstawiało tego typu ofertę - zaznaczył. - Jest to dobry pomysł i powinien być kontynuowany - dodał. 

W ramach przygotowań do Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie przez dwa tygodnie cyfrowa antena udostępnia słuchaczom część przebogatego literackiego archiwum Polskiego Radia, w tym poezję, prozę, słuchowiska i seriale radiowe, zrealizowane na podstawie literatury polskiej i światowej. 

Polskiego Radia Literatura można słuchać do 8 lipca na platformie cyfrowej DAB+, w internecie oraz poprzez aplikację mobilną.

kpln

Zobacz więcej na temat: POLSKA