X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Piotr Zaremba "Kołtuneriada"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:00
W niedzielę, 10 lutego na antenie radiowej Trójki zadebiutuje słuchowisko „Kołtuneriada”. Słuchowisko autorstwa dziennikarza i publicysty Piotra Zaremby ma być zabawą klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”, przeniesionym na współczesność.
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja Bułhak Foto: Wojciech Kusiński
Premierowa realizacja na Scenie Teatralnej Trójki ma pokazać kilka dni z życia polskiej rodziny i w lekkim tonie opowiedzieć o takich pojęciach jak: wolność, miłość i nowoczesność. Autor słuchowiska postara się odpowiedzieć na pytania: „Co by było, gdyby pani Dulska ze swoją rodziną żyła dzisiaj?” oraz „I co by było, gdyby zamiast najstarszego syna Zbyszka miała… córkę?” - „Kołtuneriada” to zabawa z klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”, który znają wszystkie pokolenia Polaków. Autor tekstu naszego słuchowiska Piotr Zaremba, umieścił akcję w realiach polskiego współczesnego przedmieścia. Im dłużej obcujemy z tymi postaciami, tym bardziej przekonujemy się, że współczesna Dulska i jej domownicy borykają się z identycznymi – jak ponad sto lat temu – problemami. Co ważniejsze – do rozwiązania problemów używają wciąż tych samych metod. Jest tu więc i śmiesznie, i strasznie - mówi reżyser Sebastian Konrad.
W roli Pani Dulskiej usłyszymy Ewę Konstancję Bułhak.

Piotr Zaremba "Kołtuneriada"

Reżyseria: Sebastian Konrad 

Adaptacja: Sebastian Konrad

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Sebastian Konrad    

 

Obsada:

Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Konrad, Paulina Gałązka, Wojciech Zieliński, Anna Kerth, Aleksandra Kowalicka, Adrian Zaremba,Brygida Turowska,