Polskie Radio
Section05
Ewa Konstancja Bułhak

"Scena teatralna Trójki": "5 ½”, czyli pewne podobieństwo do Felliniego - nieprzypadkowe [POSŁUCHAJ]

Na "Scenie teatralnej Trójki" przedstawiamy nowe słuchowisko Krzysztofa Bizia pod tytułem "5 ½". Twórcy teatralni, reprezentujący różne pokolenia, inspirują się klasyką wielkiego kina europejskiego, filmami Felliniego, Viscontiego, Bergmana. Jak Krzysztof Bizio nawiązuje do "8 ½" – filmu, który powstał w 1963 roku, a więc 60 lat temu, mogliśmy się przekonać, słuchając jego sztuki, zrealizowanej w Teatrze Polskiego Radia przez Waldemara Modestowicza. Autor i reżyser byli naszymi gośćmi.
Zobacz więcej na temat:  Trójka słuchowisko pr poleca Anna Dereszowska Ewa Konstancja Bułhak Piotr Grabowski Waldemar Modestowicz Renata Baszun Beata Janowska Andrzej Brzoska Barbara Marcinik Wojciech Dorosz KULTURA

"Tu każdy widzi mój głos inaczej". Ewa Konstancja Bułhak o pracy w Teatrze Polskiego Radia

- Pracę w radiu kocham dzięki temu, że to moje istnienie po drugiej stronie zupełnie inaczej jest odbierane w każdej z głów słuchaczy, to jest fantastyczne - mówi Ewa Konstancja Bułhak o pracy w Teatrze Polskiego Radia. Z aktorką spotykamy się w Programie 1 Polskiego Radia również z okazji premiery spektaklu muzycznego "Alicji Kraina Czarów" w Teatrze Narodowym w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Ewa Konstancja Bułhak Martyna Podolska aktorstwo słuchowisko Teatr Polskiego Radia KULTURA Teatr Narodowy w Warszawie

Ewa Konstancja Bułhak: czasami udało mi się zabrać widzów w podróż

- Im więcej mam lat, tym bardziej widzę, że czasami zdarzają się spektakle, które przenoszą widza na drugą stronę. Powodują, że choć przez chwilę jest gdzieś indziej, bo tego chce albo ktoś go w tę podróż zabrał. Mam wrażenie, że czasami udało mi się zabrać widzów w podróż i spowodować, że choć przez chwilę poczuli się lepiej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia aktorka.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska aktorstwo aktorzy Ewa Konstancja Bułhak