Teatr Polskiego Radia

Piotr Zaremba "Kołtuneriada"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:00
W niedzielę, 10 lutego na antenie radiowej Trójki zadebiutuje słuchowisko „Kołtuneriada”. Słuchowisko autorstwa dziennikarza i publicysty Piotra Zaremby ma być zabawą klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”, przeniesionym na współczesność.
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja Bułhak Foto: Wojciech Kusiński
Premierowa realizacja na Scenie Teatralnej Trójki ma pokazać kilka dni z życia polskiej rodziny i w lekkim tonie opowiedzieć o takich pojęciach jak: wolność, miłość i nowoczesność. Autor słuchowiska postara się odpowiedzieć na pytania: „Co by było, gdyby pani Dulska ze swoją rodziną żyła dzisiaj?” oraz „I co by było, gdyby zamiast najstarszego syna Zbyszka miała… córkę?” - „Kołtuneriada” to zabawa z klasycznym dramatem „Moralność Pani Dulskiej”, który znają wszystkie pokolenia Polaków. Autor tekstu naszego słuchowiska Piotr Zaremba, umieścił akcję w realiach polskiego współczesnego przedmieścia. Im dłużej obcujemy z tymi postaciami, tym bardziej przekonujemy się, że współczesna Dulska i jej domownicy borykają się z identycznymi – jak ponad sto lat temu – problemami. Co ważniejsze – do rozwiązania problemów używają wciąż tych samych metod. Jest tu więc i śmiesznie, i strasznie - mówi reżyser Sebastian Konrad.
W roli Pani Dulskiej usłyszymy Ewę Konstancję Bułhak.

Piotr Zaremba "Kołtuneriada"

Reżyseria: Sebastian Konrad 

Adaptacja: Sebastian Konrad

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Sebastian Konrad    

 

Obsada:

Ewa Konstancja Bułhak, Sebastian Konrad, Paulina Gałązka, Wojciech Zieliński, Anna Kerth, Aleksandra Kowalicka, Adrian Zaremba,Brygida Turowska,