X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Wspomnienie o Tomku Perkowskim.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:40
Audio

To dla Teatru Polskiego Radia wielka strata. Tomek Perkowski, którego nazywaliśmy „Tomaszkiem, Tomeczkiem, Tomusiem”, otaczany był przez wszystkich wielką sympatią, troską, żeby nie powiedzieć, czułością. To była niezwykła postać. Tak trudno mówić „była” o Kimś, kogo jeszcze tak niedawno widziało się w naszych studiach. Tomek był człowiekiem niezwykle urzekającym, delikatnym, kochającym życie, psy i ludzi, a najbardziej kochał Teatr Polskiego Radia. Był bardzo ceniony i szanowany przez wszystkich współpracowników. Przyjaźnił się z bardzo wieloma aktorami. Reżyserzy uwielbiali z nim pracować, ponieważ był kreatywny, odważny. Bywał nowatorski i niezwykle pracowity.

Dla mnie jest to szczególnie dotkliwa strata, bo przez te wszystkie lata traktowałem Go troszeczkę po synowsku i to, co się z Nim działo w ostatnim czasie, napawało mnie wielkim smutkiem i zwyczajnie ludzkim bólem. Prowadziłem z Tomkiem bardzo długie rozmowy, próbując Mu uzmysłowić piękno ludzkiego losu i to, że jeśli nawet spotykają nas złe rzeczy, to jeszcze wcale nie oznacza, że muszą się kończyć źle... A jednak się skończyły tak bardzo źle, bo już nigdy niczego Mu nie powiem.

Pozostanie po Tomeczku wielka pustka i bardzo trudno będzie ją czymkolwiek wypełnić, bo ludzie, którzy poświęcają swoje życie pasji, a jego pasją było tworzenie słuchowisk, są bezcenni. I to przecież nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych, bo są niezastąpieni. Taki jest dla nas Tomek Perkowski.

 

Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: Teatr Polskiego Radia