X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Nakarmić kamień

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 10:00
22 września o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bronki Nowickiej "Nakarmić kamień" w adaptacji i reżyserii Artura Urbańskiego.
Danuta Stenka
Danuta StenkaFoto: Polskie Radio

„Nakarmić kamień” to książka poetycka Bronki Nowickiej, laureatka Nagrody Literackiej „Nike” 2016

„Nakarmić kamień” to nieustanne dociekanie istoty rzeczy. Przedstawiony przez Bronkę Nowicką świat nie obrósł jeszcze we wtórne znaczenia, w sposób szczególny działa więc na wyobraźnię, wytwarzając własne ciągi przyczynowo-skutkowe, własną logikę. Autorka penetruje relacje łączące ludzi i rzeczy, kwestionuje i podważa zastałe hierarchie, balansuje na granicy ciała i świata zewnętrznego. Związek człowiek-rzecz to dla poetki również podstawa do uobecniania zmarłych, zapamiętanych, "zatrzymanych" w przedmiotach. To mocny, świeży debiut w literaturze polskiej.

Trudno tę prozę poetyzującą ugryźć, intymny świat dziecka zdaje się nie dopuszczać nikogo z zewnątrz. Łatwo za to w niego wsiąknąć, nasycić zmysły bezkompromisową narracją. Tutaj każda rzecz obrasta w znaczenie przy pomocy języka, który wybija ze strefy komfortu.


                 

Bronka Nowicka "Nakarmić kamień"

Adaptacja: Artur Urbański

Reżyseria: Artur Urbański

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Artur Urbański

Obsada:

Danuta Stenka, Sandra Korzeniak, Mateusz Łasowski, Anna Chodakowska, Halina Łabonarska, Antonina Żbikowska, Artur Urbański,

Gwary:

Bożena Furczyk, Kamil Pruban, Mateusz Kwiecień