Teatr Polskiego Radia

Narożnik

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 08:00
20 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Janusza Łastowieckiego "Narożnik" w reżyserii Anny Dykczak.
Kadr z nagrania słuchowiska Narożnik
Kadr z nagrania słuchowiska "Narożnik"Foto: K. Sielicki

Tekst  Janusza Łastowieckiego "Narożnik" zdobył nagrodę w konkursie Teatru Polskiego Radia i Stowarzyszenia ZAiKS.  Autor tak  przedstawia swoje intrygujące dzieło:  “Narożnik to jest nazwa  szczytu w Górach Stołowych, gdzie w 1997 roku, nie wszyscy o tym wiedzą bo to jest historia regionalna, dwójka studentów, Ania i Robert zginęli w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach.” Jednak słuchowisko nie jest  opowieścią kryminalną, to raczej wciągający psychologiczny thriller, w którym bohaterom – grupie studentów, dziennikarzowi, mieszkańcom dziwnego pensjonatu – przyjdzie zmierzyć się z tajemnicą wykraczającą daleko poza codzienne doświadczenie.

Słuchowisko zostało nagrane w systemie binauralnym (wymagającym słuchawek), który pomaga słuchaczowi znaleźć się wewnątrz świata tajemniczych zdarzeń i dźwięków.


Janusz Łastowiecki "Narożnik"

Reżyseria: Anna Dykczak

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Andrzej Izdebski


Obsada:

Anna Smołowik, Karol Dziuba, Robert Jarociński, Małgorzata Pruchnik - Chołka, Andrzej Brzoska, Karolina Bacia, Nikodem Rozbicki, Jerzy Kaczmarowski, Sandra Korzeniak, Ewa Kania, Karol Kwiatkowski, Anna Dykczak, Janusz Łastowiecki,