X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Mariusz Bieliński "Ojcze nasz"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 08:00
2 listopada o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Mariusza Bielińskiego "Ojcze nasz" w reżyserii autora.
Grażyna Barszczewska
Grażyna BarszczewskaFoto: Polskie Radio

Słuchowisko „Ojcze nasz” Mariusza Bielińskiego to minimalistyczny, poetycki zapis przeżycia choroby i śmierci ojca. Narrator jeździ pociągami „z Warszawy do Niewarszawy” (i z powrotem), by odwiedzać ojca w domu rodzinnym, a potem w szpitalu. Umieranie okazuje się przede wszystkim nużące. Nie wiadomo, o czym z bliskimi rozmawiać – padają komunały, rytualne słowa pocieszenia, pożegnanie nieznośnie się przeciąga, a potem i tak śmierć przychodzi z zaskoczenia. Tekst jest zbudowany na powtórzeniach, jakby natrętne frazy niczym mantry miały zaczarować rzeczywistość. A przy tym, dzięki swojej prostocie, przeprowadza czytelnika przez opis najgłębszego kryzysu poruszająco i bez egzaltacji.


Mariusz Bieliński "Ojcze nasz"

Reżyseria: Mariusz Bieliński

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Piotr Salaber


Obsada:

Grażyna Barszczewska, Krzysztof Stroiński, Adam Woronowicz,