X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Żejmy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:00
17 listopada o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marka Ławrynowicza "Żejmy" w reżyserii Jana Warenyci.
Wojciech Wysocki
Wojciech WysockiFoto: Polskie Radio

Późnym wieczorem w mieszkaniu Piotra rozlega się sygnał telefonu. Dzwoni zupełnie obcy mu człowiek (Kazimierz), który wybrał numer przypadkowo. Prosi o pomoc w ucieczce z hospicjum, w którym się obecnie znajduje. Piotr odmawia. Kazimierz znów dzwoni. Udaje mu się wciągnąć Piotra w swoje sprawy. Kazimierz chce zostawić swoje mieszkanie wynajmującej u niego pokój młodej dziewczynie, którą bardzo polubił. Ale mieszkanie jest lokatorskie i po śmierci Kazimierza trafi z powrotem do spółdzielni. Dlatego Kazimierz, choć jest śmiertelnie chory postanowił nie umrzeć. Przynajmniej w sensie prawnym. W jego planie istotną rolę odgrywają tytułowe Żejmy.


Marek Ławrynowicz "Żejmy"

Reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Marian Opania, Wojciech Wysocki, Sławomir Pacek, Martyna Kowalik,