X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Wilimowski

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 08:00
22 grudnia o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Miljenko Jergovicia "Wilimowski"  w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej - Mazur.
Kadr z nagrania słuchowiska Wilimowski
Kadr z nagrania słuchowiska "Wilimowski"Foto: K. Sielicki

Świat wykreowany przez Jergovicia w „Wilimowskim” to krajobraz na chwilę przed apokalipsą.

Jest rok 1938, początek lata. Przed położonym nad jugosłowiańskim Adriatykiem pensjonatem grupa cudzoziemców głośno słucha radia nadającego w języku nieznanym miejscowym. We Francji trwają piłkarskie mistrzostwa świata; zaczął się mecz Polska – Brazylia, który przejdzie do legendy. Polacy przegrają i odpadną z turnieju, choć strzelą pięć bramek, w tym cztery zdobędzie Ernest „Ezi” Wilimowski. Sławny piłkarz o skomplikowanych losach i zarazem tytułowy bohater znakomitej (i świetnie przez Magdalenę Petryńską przełożonej) powieści pochodzącego z Sarajewa pisarza Miljenka Jergovicia, na podstawie której powstało słuchowisko.

 

Miljenko Jergović "Wilimowski"

Przekład: Magdalena Petryńska

Adaptacja: Agnieszka Korytkowska - Mazur

Reżyseria: Agnieszka Korytkowska - Mazur 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Ula Kisiel - Pańko


Obsada:

Danuta Stenka, Jan Frycz, Henryk Łapiński, Sonia Mietielica, Jędrzej Wielecki, Klaudiusz Kaufmann, Robert Czebotar, Mateusz Grydlik, Józef Mika, Jakub Strach, Denys Kudiyenko,