Teatr Polskiego Radia

Nadwrażliwi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 08:00
30 sierpnia o godzinie 20:00 zapraszamy do radiowej Trójki na premierowe słuchowisko pt. "Nadwrażliwi" w adaptacji i reżyserii Katarzyny Łęckiej.
Sławomir Pacek - odtwórca głównej roli w słuchowisku Nadwrażliwi
Sławomir Pacek - odtwórca głównej roli w słuchowisku "Nadwrażliwi"Foto: Polskie Radio

Słuchowisko "Nadwrażliwi" to debiut dramaturgiczny Włodzimierza Zakrzewskiego, psychiatry, który postanowił opisać swoje spotkania z pacjentami. W świecie ogarniętym pandemią wychodzą z ludzi skrywane emocje i lęki. Jak sobie poradzić z niechcianymi uczuciami? Czy obcemu łatwiej opowiedzieć  o tym, co nas trapi? Czy można znaleźć ukojenie w psychiatrycznym gabinecie? 

W słuchowisku wyreżyserowanym przez Katarzynę Łęcką zagrali: Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Wojciech Paszkowski, Lidia Bogaczówna, Joanna Sokołowska (debiut w Teatrze Polskiego Radia), Olaf Lubaszenko, Ewa Kania, Olga Sawicka, Alina Kamińska. Muzykę skomponował Igor Przebindowski.

 

Słuchowisko "Nadwrażliwi" powstało na podstawie dramatu Włodzimierza Zakrzewskiego pt. "W psychiatrycznym gabinecie i ..."

Adaptacja: Katarzyna Łęcka

Reżyseria: Katarzyna Łęcka 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Igor Przebindowski

Obsada:

Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Wojciech Paszkowski, Lidia Bogaczówna, Joanna Sokołowska, Olaf Lubaszenko, Ewa Kania, Olga Sawicka, Alina Kamińska,

Na słuchowisko "Nadwrażliwi" zapraszamy w niedzielę (30.08) tuż po godz. 20.00 do radiowej Trójki.