Teatr Polskiego Radia

Córeczki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 08:00
W najbliższą sobotę 11 marca, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Pawła Mossakowskiego pt. "Córeczki" w reżyserii Anny Skuratowicz.
Kadr z nagrania słuchowiska Córeczki
Kadr z nagrania słuchowiska "Córeczki"Foto: Cezary Piwowarski/PR

Pięćdziesięcioletni Tomek, znany reporter prasowy, rozwiedziony, ojciec studentki Olgi przeprowadza się do swojej partnerki, czterdziestoparoletniej Marty, z zawodu lekarki. Jej córka, zbuntowana nastolatka Iwona usiłuje go uwieść, a gdy jej zaloty zostają odrzucone, oskarża go o seksualne molestowanie. Ponieważ dysponuje zmanipulowanym nagraniem jej oskarżenie odnosi skutek: Marta każe mu się wynosić. Ale to jeszcze nie koniec jego kłopotów. Gdy fałszywe nagranie zostaje upowszechnione w mediach społecznościowych, wybucha skandal. Tomek zostaje zawieszony w pracy, druk zbioru jego reportaży jest wstrzymany, a dobra reputacja skończona… Czy uda mu się wydobyć z matni? I jaką w tym rolę odegra Olga, córka mająca do ojca wiele zasłużonego żalu?   

Opowieść o tym, jak najsłuszniejsza idea może zostać nadużyta, jak łatwo jest dzisiaj manipulować prawdą i „odwracać kota ogonem”. A także o sile więzi między ojcem i córką, która okazuje się mocniejsza od zadawnionych urazów.

 

Paweł Mossakowski "Córeczki"

Reżyseria: Anna Skuratowicz 

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Renata Baszum

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska


Obsada:

Dorota Landowska, Sławomir Głazek, Elżbieta Gaertner, Irmina Liszkowska, Malwina Laska-Eichmann, Paweł Janyst, Krystian Modzelewski

 

Na słuchowisko "Córeczki" zapraszamy w sobotę (11.03.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR