Teatr Polskiego Radia

Apaszka

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 12:50
Zapraszamy na premierę słuchowiska Piotra Cieńskiego inspirowanego piosenką Agnieszki Osieckiej pt. "Widzisz mała".

Autor:
Piotr Cieński

Reżyser:
Janusz Kukuła

Realizator:
Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun

Obsada:
Katarzyna Dąbrowska (Julia), Stanisław Elsner-Załuski (Apasz), Krzysztof Wakuliński (Konferansjer), Magdalena Zawadzka (Matka), Marian Opania (Ojciec), Mieczysław Morański (Pijaczek/Klawisz), Natalia Sikora (Irina)

Słuchowisko  Piotra Cieńskiego „Apaszka” jest inspirowane piosenką Agnieszki Osieckiej pt. „Widzisz mała” i stanowi rozwinięcie jej treści w utwór dramatyczny. W słuchowisku pojawiają się piosenki Agnieszki Osieckiej: trzonem jest oczywiście "Widzisz mała" śpiewana przez Katarzynę Dąbrowską (Julia). Dodatkowo pojawia się piosenka „Syn ulicy Apasz zbój”, którą wykonuje Stanisław Elsner-Załuski i romans rosyjski "Nie ujezżaj ty mój gołubczik" śpiewany przez Natalię Sikorę (Irina). Fabuła słuchowiska została osadzona w klimacie podejrzanych knajp i środowisku ocierającym się o tzw. półświatek.

Autorem pomysłu rozwinięcia treści piosenki do formy słuchowiska był Stanisław Elsner-Załuski, natomiast „klimat”, postaci, pozostałe wątki fabuły niewystępujące w piosence, dialogi i dramaturgia całości należała do Piotra Cieńskiego.