X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Konkurs Chopinowski 2018

Buchholtz

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 14:52
Instrument jest kopią zachowanego w zbiorach Muzeum Krajoznawczego w Krzemieńcu na Ukrainie fortepianu skrzydłowego firmy Fryderyka Buchholtza z Warszawy z ok. 1825–1826 roku.
Audio

Instrument jest kopią zachowanego w zbiorach Muzeum Krajoznawczego w Krzemieńcu na Ukrainie fortepianu skrzydłowego firmy Fryderyka Buchholtza z Warszawy z ok. 1825–1826 roku. Był wzorowany na popularnym w tym okresie modelu wiedeńskim, budowanym m.in. przez czołowego tamtejszego producenta Conrada Grafa. Charakteryzował się skrzynią z zaokrąglonymi narożami, wspartą na trzech nogach w formie toczonych kolumn. Wykonana przez Paula McNulty’ego kopia jest fornirowana palisandrem piramidą. Ma prostostrunny naciąg strunowy w chórach 2- i 3-strunnych bez nawoju, mechanikę wiedeńską z główkami młotków oklejonymi kilkoma warstwami skóry,
tłumikami klinowymi oraz klawiaturę o zakresie C1–f4 – 6½-oktawową. Klawiatura ta została poszerzona w stosunku do oryginalnej w instrumencie Buchholtza (F1–f4 – 6 oktaw) o kilka dodatkowych dźwięków w basie, umożliwiających wykonanie utworów Chopina. Fortepian ma też 4 pedały uruchamiające rejestry mechaniczne: una corda, moderator
1-stopniowy, moderator 2-stopniowy, podnośnik tłumików.

 Materiały NIFC

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak