Konkurs Chopinowski 2018

Krzysztof Książek (Polska)

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 16:52
Urodzony 5 sierpnia 1992 r., półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych XVII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2005 r. kształcił się pod okiem Stefana Wojtasa, m.in. w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 
Audio
  • Fryderyk Chopin: Mazurek G-dur op. 50 nr 1, Mazurek As-dur op. 50 nr 2, Mazurek cis-moll op. 50 nr, Polonez fis-moll op. 44

Obecnie uczęszcza na studia podyplomowe do Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Uczył się również kameralistyki u Kai i Justyny Danczowskich oraz Sławomira Cierpika. Jest laureatem II nagrody Amerykańskiego Konkursu Pianistycznego im. Paderewskiego (2013), I i II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Chopina (2013 i 2015), III nagrody Concours International de Piano de l’Orchestre Philharmonique du Maroc (2016). Występował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji „Pro Musica Bona”. Otrzymał także stypendium Krystiana Zimermana. W 2016 r. ukazała się jego płyta z Koncertem e-moll Chopina (z Santander Orchestra, dyr. José Maria Florêncio). W zeszłym roku pianista wydał solową płytę z utworami Chopina.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak