Redakcja Programów Katolickich

1 listopada

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2009 22:52
1. Spotkanie z Julią i Grzegorzem Kopala 2. Spotkanie przy Kapliczce MB od Szczęśliwych Powrotów w Tatrach
Przed nami kolejne Muzyczne Rozmowy i następni ciekawi goście. W najbliższą niedzielę Patrycja Michońska rozmawiać będzie z Julią i Grzegorzem Kopala.

To niezwykłe małżeństwo od wielu lat związana jest ze sceną muzyki chrześcijańskiej. Ich melodyjna, kojąca twórczość zaowocowała wydaniem albumu "Pro Life" w 2009 roku.
Julia i Grzegorz współtworzą Inicjatywę Poznańskich Muzyków "Bogu Jedynemu Chwała" (Niedzielne Wielbienie Boga, Poznańskie Zaduszki Jazzowe). Byli związani z Chrześcijańskim Teatrem "Droga" im. Jana Pawła II oraz współpracowali z Salem Solo przy okazji produkcji płyty "I worship".

Julia to wokalistka jazzowa i popowa. Śpiewała z takimi muzykami jak: Ryszard Rynkowski, Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Grzegorz Tomczak czy Ruth Lynch. Brała udział w licznych projektach telewizyjnych i radiowych, a jej głos można było usłyszeć w wielu produkcjach studyjnych, teatralnych i reklamowych.

Grzegorz jest natomiast kompozytorem, aranżerem, wokalistą i multiinstrumentalistą. Występował w musicalu "Metro" oraz zespole "Just 5", z którym zdobył złotą, platynową i multiplatynową płytę, sprzedając łącznie ponad 500 tys. krążków. Ponadto współpracował z wieloma czołowymi muzykami sceny świeckiej i chrześcijańskiej, m.in. Gordonem Haskellem, Wiolettą Villas, Małgorzatą Ostrowską, Robertem "Litzą" Friedrichem.

W drugiej części programu Patrycja Michońska zaprosi Państwa na spotkanie przy Kapliczce Matki Bożej od Szczęśliwych Powrotów w Tatrach.
Uroczystość odbędzie się w dniach 6 - 8 listopada nad Morskim Okiem z okazji dziesięciolecia spotkań papieskich przy Kapliczce. W programie, siódmego listopada przewidziano konferencję, próbę śpiewu i przygotowanie do mszy, uroczysta Mszę Świętą oraz biesiadę, podczas której nie zabraknie wymiany wspomnień i wspólnego śpiewu.
Następnego dnia - 8 listopada, w niedzielę, przy Kapliczce Matki Bożej od Szczęśliwych Powrotów zostanie odprawiona Msza Święta, która zakończy muzyczno - liturgiczne przedsięwzięcie.
O zbliżającym się spotkaniu, w rozmowie telefonicznej, opowie jego współorganozator - krakowski kompozytor i dyrygent - Piotr Pałka.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak