Polskie Radio
Section05
Tatry

"W Tatrach ulewne deszcze i śnieg". TOPR ostrzega turystów

TOPR przypomina, że w Tatrach panują trudne warunki. "W wyższych partiach nadal panuje zima. Szlaki są zasypane, miejscami występują oblodzenia. Na najbliższe dni prognozowane są dalsze opady. W dolinach - ulewne deszcze, wyżej śnieg. Prosimy o rozwagę i rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr" - napisano w komunikacie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tatry TOPR regiony małopolskie Zakopane

"Pilnujcie mi tych szlaków" - hasztag promujący wakacje w Polsce

Studenci krakowskich duszpasterstw akademickich zachęcają do aktywnego wypoczynku wśród polskich krajobrazów i publikowania zdjęć z wakacji z hasztagiem "Pilnujcie mi tych szlaków". Tymi słowami Karola Wojtyły zachęcają do akcji, która promuje mądry i efektywny wypoczynek. Jak mówią młodzi z archidiecezji krakowskiej sposób wypoczynku Jana Pawła II stanowi "inspirację do zachwytu nad przyrodą i otaczającym nas światem".
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Tatry

Tatrzański Park Narodowy: od 4 maja otwarte wszystkie szlaki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Od poniedziałku 4 maja zostają otwarte wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach - poinformowały w czwartek władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wejścia na drogę do Morskiego Oka i do Doliny Kościeliskiej będą jednak limitowane. Rusza także kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Tatry Morskie Oko turystyka parki narodowe Koronawirus w Polsce pandemia infografika

Amatorzy wypoczynku w Tatrach zawracani. Mandaty za łamanie zasad bezpieczeństwa

- Policja zawróciła w czwartek dziesięć, a w piątek trzy samochody z turystami zmierzającymi pod Tatry. Dwóch kierowców ukarano mandatami po 500 zł za łamanie obostrzeń związanych z zakazem przemieszczenia się w celach turystycznych - powiedział w sobotę rzecznik zakopiańskiej policki Roman Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia policja policja polska służby i bezpieczeństwo POLSKA Tatry podróże