Section00

Audycje | NOCNE CZ@TY

O audycji

Gdy jest późno, na koniec dnia, mamy czas na wnikliwsze spojrzenia, dłuższe i bardziej osobiste rozmowy o sprawach naprawdę ważnych. Takie są też Nocne Czaty w Czwórce. Nie boimy się psychologii i wiary, spraw dotyczących nauki i kultury. Dyskutujemy o problemach i aspiracjach, szukając odpowiedzi na pytania stawiane przez młodych. Na Nocne Czaty co tydzień w niedziele o 21 zapraszają Mikołaj Foks, Mariusz Pieśniewski i Przemysław Goławski, a w dni świąteczne Agnieszka Kozłowska-Łysko i Sylwia Sułkowska.

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Nocne czaty
Section05

Wirus dla psychiki

Hasło kwietnia to wirus. Wirus dla psychiki, czyli zraniona psychika w następstwie grzesznych/szkodliwych zachowań. Jak sobie z nimi radzić?
play_arrow

czytaj więcej

Życie po śmierci

W czasie pandemii koronowirusa potrzebne nam są przykłady, które pozwolą, że na przyszłe życie spojrzymy z nadzieją.
play_arrow

czytaj więcej

Zagadki życia

Czy zdarzyło się Wam zamienić w słup soli? ...albo coś was tak zaskoczyło, że zabrakło języka w gębie? Nie dosłownie oczywiście. O takich właśnie sytuacjach opowiadać będą nasi goście ks. Karol Oparcik, Katarzyna Milej i Maciej Matusiak. Porozmawiamy też o tym, czy taki szok ma dobre strony, a jeśli tak to jakie?
play_arrow

czytaj więcej

Wirus duszy

Słowo wirus odmieniamy teraz przez wszystkie przypadki. Czy jednak da się na nie spojrzeć szerzej? Wiadomo, że wirusy atakują ciało, ale czy może są takie, które szkodzą duszy? Czy takim duchowym wirusem można się zarazić? A jeśli tak, to jak wrócić do zdrowia? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi wraz z saletynem ks. Marcinem Ciunelem.
play_arrow

czytaj więcej

Wiara w czasach zarazy

Spadło na nas fatum czy może rozbrzmiewa wołanie Opatrzności? Czy poza depresyjnym czasem kwarantanny i izolacji społecznej można szukać jakiś pozytywnych aspektów naszej codzienności? Jak przeżyć i najlepiej wykorzystać dany nam czas? 
play_arrow

czytaj więcej

Co jest możliwe w czasach koronawirusowych?

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego temat zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusem zdominował przestrzeń medialną. Dotknęło to również życia Kościoła. W Nocnych Czatach porozmawiamy o tym, co na świecie i w Kościele jest możliwe w czasach post koronawirusowych.
play_arrow

czytaj więcej

Post-awa

W najnowszej audycji porozmawiamy o dobrej "post- awie. Co to jest chrześcijańska postawa, czy tak zwany kręgosłup moralny jest potrzebny, czy może lepiej sobie radzę tak zwane elastyczne osoby?
play_arrow

czytaj więcej

Post-kobiety

Post-kobiety pod takim hasłem będziemy rozmawiać w najbliższych Nocnych Cz@tach o duchowości kobiet. Czy różni się od duchowości męskiej, czy jest to tylko stereotyp. Czy kobiety lepiej potrafią przeżywać Wielki Post, a może wszystko jest już inne, bo współczesne kobiety nie są już tymi kobietami sprzed lat, ale są nową płcią piękną - "post-kobietami"?
play_arrow

czytaj więcej

W karnawale trzeba się wyszumieć

W lutym hasłem przewodnim w "Nocnych Czatach" jest "karnawał". Za kilka dni ostatki, a po nich już tylko Wielki Post. Ostatnie dni karnawału są najczęściej najgłośniejsze i właśnie finał okresu zabaw jest najbardziej znany m.in. w Rio de Janeiro czy w Wenecji. A czy w życiu potrzebny jest nam okres szaleństwa, czy prawdziwe jest przysłowie, że młodość musi się wyszumieć?

czytaj więcej

Karnawał i czerwona peleryna

Co z karnawałem ma wspólnego film „Dwóch papieży” i czy jest to film, który warto odnieść do własnego życia?
play_arrow

czytaj więcej

Karnawał kultury i wartości?

Nasze hasło na luty - "karnawał". Tym razem zapytamy - Czy przeżywamy karnawał kultury i wartości? Jak rozumieją je młodzi ludzie? O nowe wartości pytaliśmy już w Nocnych Czatach ekspertów, tym razem do studia Czwórki przyjdą młodzi.
play_arrow

czytaj więcej

Czy młodzi potrafią się bawić?

Od wieków z mody nie wychodzą bale maskowe, ale maska jest także symbolem ukrycia swojego prawdziwego oblicza. Czy współcześni młodzi potrafią się bawić, czy wkładają na siebie maski imprezowiczów, profesjonalnych tancerzy, albo jeszcze inne? Czy ta "maskarada" jest też widoczna w innych sferach życia?
play_arrow

czytaj więcej

Section21
Section13