X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00
Redakcja Programów Katolickich O nas
Section04
Section05

O nas

Wymiar religijny życia człowieka, ten związany z wiarą oraz przynależnością do wspólnoty stanowi ważną dziedzinę życia i ludzkiej aktywności. Dlatego jesteśmy obecni w mediach, które ukazują całościowy obraz życia społecznego. Podstawą naszej działalności są porozumienia zawarte pomiędzy Sekretariatem Episkopatu Polski a Polskim Radiem. Oprócz realizacji konkretnych programów, która są zapisane w porozumieniu bardzo ważnym elementem działalności pozostają: obsługa ważnych wydarzeń religijnych, które mają istotne znaczenie społeczne, zaangażowanie we współtworzenie całego oblicza programu w ważne dni roku liturgicznego, czyli uroczystości, święta i rocznice itp. Warto podkreślić wkład w nadawanie duchowego oblicza różnym wydarzeniom w życiu społecznym i państwowym. Ważnym aspektem pozostaje także wspieranie inicjatyw charytatywnych i dobroczynnych, przez co wchodzimy we współpracę z innymi zespołami oraz instytucjami.

Trzeba dzisiaj bardzo chronić i promować najgłębsze wartości, stanowiące o sensie ludzkiego istnienia, bo one z natury są delikatne i kruche, mniej oczywiste niż wartości pragmatyczne. Naszą specyfiką jest mówienie o Kościele, o chrześcijaństwie „od wewnątrz”, jakby ze środka. My nadajemy w tonie współbrzmiącym z tym, w co wierzy Kościół, z tym jak patrzy on na rzeczywistość życia społecznego, na kulturowe oblicze współczesności kształtowane przez postęp cywilizacyjny i technologiczny.

Spotkanie Redakcji Radiowej i Telewizyjnej z Janem Pawłem II

W ciągu ponad 25 lat obecności udało się wypracować język mówienia o sprawach duchowych, o Panu Bogu i Kościele w mediach publicznych. Jest to język pozytywnej propozycji, przekazywanej w duchu dialogu i szacunku dla innych. Ta propozycja na życie, jaka wynika z Ewangelii ukazywana jest w rozmaity sposób i uwzględnia różne wrażliwości: artystyczną, egzystencjalną, społeczną i duchowo-eklezjalną. Adresowana jest do rozmaitych grupy odbiorców: od dzieci po osoby starsze. Dociera do wierzących, ale również do tych, którzy nie identyfikują się z Kościołem. Chcemy łączyć ludzi ze sobą i inspirować do budowania lepszego świata.

Redakcją kierowali od 1989 roku: ks. Krzysztof Ołdakowski SJ, ks. Grzegorz Dobroczyński SJ, ks. Krzysztof Dorosz SJ, ks. Rafał Sztejka SJ, ks. Wojciech Mikulski SJ. Obecnie nad pracą czuwa ks. Andrzej Majewski SJ.

Audycje obecnie przygotowują: Małgorzata Bartas-Witan, Małgorzata Glabisz-Pniewska, Agnieszka Kozłowska-Łysko, Elżbieta Staniszewska, Sylwia Sułkowska, Agnieszka Trzeciakiewicz, Przemysław Goławski, Jan Pniewski, a także współpracownicy prowadzący audycję i przygotowujący materiały dźwiękowe.

Section020
Section025