Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

PRYMASWOSKIE MIGAWKI - Otwarta przysłona. Koniec, który staje się początkiem….

W Niedzielę Zesłania Ducha świętego w Familijnej Jedynce wspominać będziemy 39. rocznicę pogrzebu Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

czytaj więcej

Nasza tarcza w czasach kryzysu

W cyklu Antywirus kolejna odsłona naszej ‘tarczy”
play_arrow

czytaj więcej

Teizm, ateizm i religia

„Teizm, ateizm i religia. Najnowsze spory w anglosaskiej filozofii analitycznej” to tytuł obszernej antologii, na którą złożyło się 37 tekstów współczesnych filozofów religii. Gościem audycji jest prof Piotr Gutowski - współredaktor tomu.
play_arrow

czytaj więcej

Dusza w czasach zarazy. Opowieść o prof. Antonim Kępińskim

Pandemia, która wymusiła na nas izolację w nagły, radykalny sposób, unaoczniła, jak trudnym doświadczeniem jest brak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem.
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Mówiąc o 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II warto przybliżyć rodziców Papieża.W Wadowicach 7 maja ukonstytuowały się trybunały i odbyła się pierwsza uroczysta sesja w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły z d. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II.
play_arrow

czytaj więcej

Skąd w trudnych czasach biorą się ludzie idący pod prąd?

W niespokojnych czasach zdarza się, że pojawiają się wyjątkowe osobowości, które potrafią być dla innych oparciem i drogowskazem. Dlaczego gdy cały świat drży w strachu są jednostki, które odważnie płyną pod prąd, pociągając za sobą tłumy?
play_arrow

czytaj więcej

Dzieła literackie i teatralne Jana Pawła II

Bp Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II - „Dzieła literackie i teatralne. Tom II Utwory poetyckie (1946-2003)” to okazja do prywatnego spotkania z wielkim polskim świętym, swego rodzaju literacki dziennik młodego Karola Wojtyły.
play_arrow

czytaj więcej

100-lecie urodzin Jana Pawła II

„Śp. Mieczysław Kotlarczyk uważał, że moim powołaniem jest żywe słowo i teatr, a Pan Jezus uważał, że kapłaństwo, i jakoś pogodziliśmy się co do tego".
play_arrow

czytaj więcej

Uczyń z życia arcydzieło100 – lecie urodzin Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły przygotowało wiele wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża i pokazują aktualność nauczania wobec wyzwań i dylematów współczesności.
play_arrow

czytaj więcej

Tydzień Modlitw o Powołania i Św. Jana Paweł II w Ekwadorze

W Niedzielę Dobrego Pasterza, Kościół obchodził 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który przebiegał pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary".
play_arrow

czytaj więcej

Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności?

Superman, Batman, Ironman i .... katolik? Czy chrześcijanie mają być superbohaterami swojej codzienności, siłaczami ducha, którzy ratują świat?
play_arrow

czytaj więcej

W obronie spraw najważniejszych. Szkice o apologii

To zbiór 10 tekstów poświęconych współczesnym autorom stającym w obronie chrześcijaństwa i podstawowych wartości, na których została ufundowana zachodnia cywilizacja. Gościem programu jest autor książki ks. prof. Przemysław Artemiuk.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025