Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Kobieta w koronie – dobra marka

Poza świętem Konstytucji 3 maja to także Uroczystość  Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Czy(m) ten nieco archaicznie brzmiący królewski tytuł może nas współcześnie zaskoczyć – w odniesieniu do samej bohaterki dnia – Maryi, ale także innych kobiet, którym ‘korona z głowy nie spada’, bo nie są  ‘królewnami z bajki’. To przytyk, czy przywilej?
play_arrow

czytaj więcej

Wyznania

Jego życie i teologia na trwałe wpisała się w żywą tradycję Kościoła. Była w św. Augustynie biskupie Hippony - wielka pasja i umiłowanie życia, filozoficzny głód prawdy, dobra i piękna, ale jego serce pozostawało niespokojne. Jego najsłynniejsze, najczęściej komentowane dzieło to „Wyznania”, które ukazały się w nowym przekładzie prof. Stanisława Stabryły - miłośnika i  znawcy kultury antycznej, gościa audycji.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół w kwestii robotniczej

15 maja przypada 130 rocznica ogłoszenia Rerum novarum. Encyklika Leona XIII otworzyła nowy rozdział w nauczaniu społecznym Kościoła, które z punktu widzenia doktryny chrześcijańskiej odnosi się do najważniejszych problemów, współczesnego świata.
play_arrow

czytaj więcej

Formy współczesnej bezreligijności

Rozchodzenie się dróg chrześcijaństwa i świata, różne formy współczesnej bezreligijności, a także pytanie o potrzebę nowego Soboru - to tylko niektóre tematy wiosennego numeru kwartalnika „Więź”. Gościem audycji jest dr Sebastian Duda - teolog i publicysta.
play_arrow

czytaj więcej

Pasterz i owce...

Dla tej najmniejszej czy zagubionej Dobry Pasterz zostawi stado. Czy w kulturze pasterskiej czasów Jezusa to były słowa kontrowersyjne? Jak przez wieki przypowieść o Dobrym Pasterzu tłumaczyła sztuka? Co z tego etosu przetrwało do dziś?
play_arrow

czytaj więcej

Kierujmy się miłością na drodze

Na początku audycji „Kościół nasz powszedni” powiemy o tym że w niedziele przypada XV Niedziela Modlitw za Kierowców. To dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach i wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Będzie przebiegała pod od hasłem "Kierujmy się miłością na drodze".
play_arrow

czytaj więcej

Pamięci Hansa Kunga

6 kwietnia w wieku 93 lat zmarł w Tybindze Hans Kung jeden z najważniejszych współczesnych teologów. Szwajcarski uczony był ekspertem w czasie Soboru Watykańskiego II, a także autorem licznych dzieł, które przyniosły mu światowy rozgłos oraz konflikt z Rzymem. Jego postać przybliża w audycji ks. prof. Przemysław Artemiuk z UKSW w Warszawie.
play_arrow

czytaj więcej

Wiara i Światło - duże dzieci

Są jak dzieci…potrzebują miłości ,opieki i towarzystwa…do końca życia.  Takie są osoby niepełnosprawne intelektualnie, które swoje miejsce doskonale odnajdują we wspólnotach Wiara i Światło”. To międzynarodowy, chrześcijański ruch, założony 50 lat temu.
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Biblijna

Niedziela Biblijna to okazja do zadania pytań o stosunek do wiary i lektury Pisma Świętego. W jaki sposób można od teorii przejść do praktyki "życia Słowem Bożym"?
play_arrow

czytaj więcej

Religia - Media - Kultura

Współczesne media wkraczają we wszystkie obszary ludzkiego życia, a pod ich wpływem zmieniają się nasza wrażliwość, sposoby myślenia oraz międzyludzkie relacje. Nowa mentalność, która w ten sposób się kształtuje, nie pozostaje bez wpływu na nasze religijne postawy i na samą religię. Gościem audycji jest prof. Józef Majewski współautor książki "Religia - Media - Kultura".
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Miłosierdzia

Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Słowa z objawień św. Faustyny Kowalskiej, które doprowadziły do ustanowienia Niedzieli Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Niedzieli Wielkanocnej.
play_arrow

czytaj więcej

Miłosierdzie na Madagaskarze

Niedziela Miłosierdzia Bożego do doskonały moment, żeby pokazać jak wygada miłosierdzie w praktyce.
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025